Puchar Anglii: Chelsea z pewnym awansem

Bez niespodzianki na Stamford Bridge. Chelsea pewnie wywalczyła awans do IV rundy Pucharu Anglii, pokonując III-ligowe Scunthorpe United 2:0.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GERRY PENNY

Guus Hiddink nie oszczędzał kluczowych piłkarzy i posłał do boju optymalny skład. Zabrakło w nim wprawdzie Edena Hazarda, jednak Belga wyeliminował z gry uraz pachwiny.

W pierwszej fazie rywalizacji The Blues narzucili rywalowi z League 1 szaleńcze tempo i zepchnęli go do głębokiej defensywy. Efekty nadeszły już w 13. minucie, gdy Diego Costa uwolnił się spod krycia dwóch rywali i trafił do siatki po dośrodkowaniu Branislava Ivanovicia.

Mistrz Anglii szybko otworzył wynik, a potem dość spokojnie go kontrolował. III-ligowiec próbował coś wskórać, lecz niezmiernie rzadko zagrażał bramce Asmira Begovicia. Na początku drugiej połowy goście domagali się jedenastki po tym jak w okolicach linii pola karnego - po delikatnym kontakcie z Ramiresem - upadł Kevin van Veen. Craig Pawson puścił grę i to była raczej słuszna decyzja.

W 68. minucie Chelsea podwyższyła prowadzenie i przypieczętowała awans. Gola zdobył ładnym płaskim uderzeniem Ruben Loftus-Cheek, który zamknął centrę Cesara Azpilicuety z lewej strony boiska.

Najlepszy w szeregach Scunthorpe Van Veen mógł jeszcze przywrócić swojej drużynie nadzieję, ale pięć minut później minimalnie chybił zaskakującym strzałem z rzutu wolnego z narożnika boiska. W tej sytuacji wszyscy spodziewali się dośrodkowania. Chelsea triumfowała ostatecznie 2:0 i bez większego trudu zameldowała się w IV rundzie Pucharu Anglii.

Chelsea Londyn - Scunthorpe United 2:0 (1:0)
1:0 - Diego Costa 13'
2:0 - Ruben Loftus-Cheek 68'

Chelsea Londyn: Asmir Begović - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, Gary Cahill, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Ramires, Willian, Oscar (46' Ruben Loftus-Cheek), Pedro Rodriguez (72' Kenedy), Diego Costa (86' Bertrand Traore).

Scunthorpe United: Luke Daniels - Scott Laird, Murray Wallace, David Mirfin, Jordan Clarke, Neal Bishop, Stephen Dawson (79' Jack King), Paddy Madden, Jamie Ness, Luke Williams (79' Hakeem Adelakun), Kevin van Veen (81' Kyle Wootton).

Żółte kartki: Branislav Ivanović (Chelsea Londyn) oraz Stephen Dawson (Scunthorpe United).

Cezary Kucharski: To dla Lewandowskiego fantastyczna sprawa

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)