KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Spore osłabienia Miedzi Legnica. Z klubu odchodzą Sabala i Marquitos

We wtorek piłkarze I-ligowej Miedzi rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu. W Legnicy nie będą już grać m.in. Valerijs Sabala, Marquitos i Mateusz Lis. To jeszcze nie koniec zmian.
Artur Długosz
Artur Długosz

Zarówno Marquitos, jak i Valerijs Sabala byli dla Miedzi Legnica bardzo ważnymi zawodnikami. - Obiecaliśmy Marquitosowi i Sabali w momencie podpisywania kontraktów z Miedzią, że jeśli nie będziemy na koniec rundy jesiennej zajmować czołowego miejsca w tabeli, to nie będziemy im robić przeszkód z odejściem zimą, jeśli będą mieli oferty z lepszych klubów i atrakcyjniejszych lig. Z drugiej strony piłkarze ci zaakceptowali przesunięcie im znacznej części wynagrodzenia na miesiąc marzec i rezygnacji z tego wynagrodzenia, jeśli zajdzie taka sytuacja i nie dokończą sezonu w Miedzi. Przypomnę, że negocjacje prowadziliśmy w momencie, w którym zespół zajmował 15-18 miejsce w tabeli i gra w takim zespole tych piłkarzy specjalnie nie interesowała - tłumaczy na łamach miedzlegnica.eu Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Dadełło komentuje jednak, że kadra Miedzi wiosną będzie silniejsza niż ostatnio. - Tak jak zapowiadaliśmy wiosną kadra Miedzi będzie silniejsza niż jesienią i to niezależnie od tych bardzo dobrych piłkarzy, którzy opuścili nasz klub, bo nie tylko na ich miejsce przyjdą wartościowi zawodnicy. Trzon zespołu trzeba zbudować już zimą i władze klubu oraz sztab trenerski dostali do tego bardzo wyraźne wytyczne - wyjaśnił właściciel klubu.

Przygodę z Miedzią kończy także bramkarz Mateusz Lis. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał Dominik Budzyński, a o przyszłości Dawida Smuga zdecydują najbliższe rozmowy. Jest też pewne, że zimą Miedź pozyska co najmniej jednego bramkarza.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
miedzlegnica.eu
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×