Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wychowanek odchodzi z Sandecji. "Dostałem propozycję, jak dla juniora"

Koniec kontraktu, koniec przygody. [tag=23903]Marek Kozioł[/tag] nie zostanie w Sandecji Nowy Sącz. 27-letni bramkarz od 1 stycznia jest wolnym graczem. Próżno było go szukać na pierwszym treningu w 2016 roku.

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

Kiedy 11 stycznia dziennikarze czekali w salce konferencyjnej na stadionie przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu na nowego trenera Radosława Mroczkowskiego, który za chwilę miał zostać oficjalnie zaprezentowany, można było zobaczyć wymowny obrazek. Marek Kozioł wychodził z szatni z dużą torbą, ale też sporych rozmiarów workiem. Można było się domyślać, co to oznacza.

Na konferencji prasowej padało wiele pytań, nie tylko związanych z osobą nowego szkoleniowca i jego pierwszych wrażeń po podpisaniu kontraktu. Jednym z wątków były zmiany w zespole. Było wiadomo, że kilku zawodnikom skończyły się umowy. Między innymi Koziołowi. Dyrektor Sandecji Paweł Cieślicki zasugerował, że klub nie jest zadowolony z jego postawy w rundzie jesiennej. - Kilka meczów było bardzo zawalonych i straciliśmy przynajmniej 9 oczek z winy bramkarza. Mam tu na myśli Marka. Rozglądamy się za zawodnikiem na tę pozycję i trwają już rozmowy.

Okazuje się, że wychowanek biało-czarnych mimo wszystko dostał propozycję nowej umowy. - Rozmawialiśmy z nim i menadżerami. Stwierdziliśmy, że skoro nie ma klubu, może zostać jeszcze na pół roku, aby być może odbudować się przy nowym trenerze. Niestety nie dostaliśmy odpowiedzi - wyjaśnił Cieślicki.

Marek Kozioł potwierdził w rozmowie z naszym portalem, że Sandecja zaoferowała nową umowę, ale... - Propozycja, którą dostałem była nie do przyjęcia, był to kontrakt na poziomie juniora - zaznaczył.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią zatem, że 27-letni golkiper nie będzie już reprezentował biało-czarnych barw. Najprawdopodobniej pozostanie w Polsce, ale zagra na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×