Sparingowo: Górnik Zabrze lepszy od Chojniczanki

W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu sparingowym Górnik Zabrze pokonał Chojniczankę Chojnice 2:0. Gole dla 14-krotnych mistrzów Polski zdobyli Sebastian Steblecki i Maciej Korzym.

Łukasz Witczyk
Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Stroną dominującą od początku spotkania był Górnik Zabrze. Na początku pojedynku bramkarz Chojniczanki musiał interweniować po strzałach Sebastiana Stebleckiego i Sebastiana Leszczaka. Gracze z Chojnic ograniczali się tylko do kontrataków. W 27. minucie Steblecki wyprowadził Górnik na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu rożnego pokonał Halucha.

Na drugą połowę Leszek Ojrzyński desygnował nową jedenastkę. Już na początku tej części gry zabrzanie mogli cieszyć się z drugiego gola - ponownie ze stałego fragmentu. Tym razem golkipera Chojniczanki pokonał Maciej Korzym. Zabrzanie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale brakowało im skuteczności.

Górnik najwięcej zagrożenia sprawiał po rzutach rożnych, ale pewnie w bramce spisywał się Damian Podleśny. Pod koniec pojedynku I-ligowiec miał wymarzoną okazję do zdobycia honorowej bramki, ale w sytuacji sam na sam Radosław Janukiewicz nie dał się pokonać Jackowi Podgórskiemu. Dla zabrzan było to pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice : (1:0)
1:0 - Sebastian Steblecki 27'
2:0 - Maciej Korzym 48'

Górnik Zabrze:

I połowa: Przyrowski - Sadzawicki, Danch, Oss, Magiera - Pikul, Leszczak, Steblecki, Madej - Kwiek - Skrzypczak.

II połowa: Janukiewicz - Golański, Kopacz, Szeweluchin, Kallaste - Gargel, Matuszek, Cerimagić, Gajda, Kante - Korzym.

Chojniczanka Chojnice: Haluch (46' Podleśny) - W. Lisowski. Garbacik, Biernat, Pietruszka - Niedziela, Mrozik, Kostrzewa, Mikita, Zawistowski - Rybski.