Primera Division: 7 goli w meczu Celty Vigo, koniec świetnej passy Villarreal

Nie brakowało emocji w sobotnich meczach 20. kolejki Primera Division. Celta Vigo miała spokojnie wygrać z Levante, ale skończyło się na 7-bramkowym thrillerze. Ponadto po sześciu ligowych wygranych, punkty stracił Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/Juan Herrero / PAP/EPA/Juan Herrero

Walcząca o europejskie puchary Celta Vigo przyjęła ostatnie Levante i była zdecydowanym faworytem spotkania. Pod nieobecność kontuzjowanego Nolito odpowiedzialny za strzelanie bramek miał być John Guidetti, który w pierwszej połowie zaliczył dublet. Po zmianie stron trafienie dołożył Iago Aspas i wydawało się, że gospodarze mają 3 punkty już w kieszeni.

Levante potrafiło się jednak przebudzić i po błędach rywala w 2 minuty zbliżyło się na odległość jednego gola. Celtę po raz kolejny uratował Aspas, który do bramki dołożył drugą asystę w spotkaniu, a na listę strzelców wpisał się Fabian Orellana. W samej końcówce gola na otarcie łez dla outsidera zdobył jeszcze Jose Luis Morales. Piąta Celta zrównała się punktami z Villarreal, który po 6 zwycięstwach tylko zremisował z zawodzącym na całej linii Betisem. Przed tą kolejką "Żółte Łodzie Podwodne" mogły poszczycić się najlepszą passą w lidze, z kolei Andaluzyjczycy mieli na koncie 5 porażek z rzędu na wszystkich frontach. Tym razem "Los Verdiblancos" zagrali bardzo dobrze w obronie i zdołali ugrać oczko na El Madrigal. To pierwszy punkt pod wodzą nowego trenera - Juana Merino.

Zniżkę formy notuje jedna z rewelacji pierwszej części sezonu, Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji zremisowała na wyjeździe z Realem Sociedad 1:1 i ma już 6 meczów bez zwycięstwa. Gospodarze mogli to spotkanie wygrać, ale w samej końcówce 2-krotnie na ich drodze stawała poprzeczka.

Celta Vigo - Levante UD 4:3 (2:0)
1:0 - Guidetti 35'
2:0 - Guidetti 40'
3:0 - Iago Aspas 57'
3:1 - Deyverson 63'
3:2 - Pedro Lopez 65'
4:2 - Orellana 84'
4:3 - Jose Luis Morales 89'