Sparingowo: Wysokie zwycięstwo Legii, debiut i gol Kaspra Hamalainena

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa pokonała 5:0 PSC Elite Team USA - zespół składający się z bezrobotnych piłkarzy.

Maciej Kmita
Newspix / PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL-

Bramki dla ekipy Stanisława Czerczesowa zdobyli Ondrej Duda i Nemanja Nikolić oraz debiutujący w stołecznym zespole Kasper Hamalainen i Jarosław Niezgoda, a jeden gol był samobójczym dziełem zawodnika rywali.

Duda i Nikolić wpisali się na listę strzelców przed przerwą po dośrodkowaniach odpowiednio Guilherme i Tomasza Jodłowca, a Fin i Niezgoda zdobyli bramki w II połowie. Hamalainenowi asystował Aleksandar Prijović, a sprowadzonemu z Wisły Puławy napastnikowi podał Bartosz Bereszyński.

Oprócz Hamalainena i Niezgody w zespole Legii zadebiutowali także Artur Jędrzejczyk i Ariel Borysiuk. Warto też odnotować pierwsze po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami występy Michała Masłowskiego i Jakuba Rzeźniczaka. Pierwszy ostatni mecz rozegrał 2 sierpnia, a drugi 5 listopada.

Wtorkowy sparing był pierwszym Legii w czasie przygotowań do rundy wiosennej. W drugiej grze kontrolnej Legia zagra NK Zavrc (21.01).

Legia Warszawa - PSC Elite Team USA 5:0 (2:0)
1:0 - Duda 13'
2:0 - Nikolić 39'
3:0 - Cennerazzo (s.) 56'
4:0 - Hamalainen 69'
5:0 - Niezgoda 82'

Skład Legii: Dusan Kuciak (46' Arkadiusz Malarz) - Artur Jędrzejczyk (46' Bartosz Bereszyński), Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak (77' Mateusz Zawal), Łukasz Broź (69' Arkadiusz Najemski) - Guilherme (46' Michał Masłowski), Tomasz Jodłowiec (46' Ariel Borysiuk), Stojan Vranjes (46' Dominik Furman), Ondrej Duda (46' Kasper Hamalainen), Michał Kucharczyk (46' Jarosław Niezgoda) - Nemanja Nikolić (46' Aleksandar Prijović).