Sparingowo: Ruch Chorzów pokonał Rozwój Katowice po kuriozalnym golu

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali ostatni mecz sparingowy przed niedzielnym wylotem na zgrupowanie w Cyprze. Niebiescy w trzecim zimowym pojedynku odnieśli trzecie zwycięstwo.

Michał Piegza
PAP/Andrzej Grygiel / PAP/Andrzej Grygiel

Po wygranej nad SFC Opava 2:1 i w takim samym stosunku z Puszczą Niepołomice, zawodnicy Ruchu pokonali na sztucznej murawie boiska na chorzowskich "Kresach" ostatni zespół I ligi - Rozwój. Bramki katowiczan przez godzinę strzegł Wojciech Pawłowski.

W składzie Niebieskich pojawili się testowani Łukasz Moneta i Łukasz Hanzel, którzy są o krok od podpisania kontraktów z Ruchem. Po przerwie szansę gry otrzymali Damian Rasak oraz Słowak Patrik Abraham.

Jedynego gola w meczu w 70. minucie zdobył Michał Efir, który wykorzystał błąd bramkarza Rozwoju. Bartosz Soliński wybijając piłkę trafił w napastnika Niebieskich i futbolówka przelobowała byłego gracza Ruchu.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Efir 70'

Ruch Chorzów:
I połowa: Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Zieńczuk (29' Szyndrowski) - Mazek, Surma, Lipski, Iwański, Moneta - Stępiński.

II połowa: Putnocky - Korczyński, Cichocki, Lenartowski, Szyndrowski (61' Oleksy) - Podgórski (74' Szewczyk), Hanzel, Rasak, Abraham - Efir, Siedlik (69' Setla).

Rozwój Katowice:
I połowa: Pawłowski – Król, Menzel, P. Gałecki, Kun, Jaroszek, Nowak, Giesa, Wróbel, Kozłowski, Szymański.

II połowa: Pawłowski (60' Soliński) – Raul Gonzalez, Kopczyk, Szatan (75' Modlich), Barwiński, Domański, M. Gałecki, Tkocz, Żak, Wróbel (62' Adamczyk), Winiarczyk.