Sparingowo: Wyższość Sandecji nad III-ligowcem

Sandecja Nowy Sącz w obliczu odwołanego meczu z Cracovią, szybko znalazła innego rywala. Podhale Nowy Targ nie okazało się jednak wymagającym przeciwnikiem, przegrywając 0:4. Na boisku pojawił się Michał Gliwa.

Krzysztof Niedzielan

Zamiast mierzyć się z trzecią drużyną Ekstraklasy, biało-czarni musieli zadowolić się potyczką z mniej wymagającym rywalem. Wygrali ją zdecydowanie i zasłużenie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego już w pierwszej połowie wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Najpierw po główce Bartłomieja Dudzica piłka odbiła się od słupka i dobił ją z bliska Arkadiusz Aleksander. Drugi gol to efekt strzału z rzutu wolnego z około 20 metrów. Popisał się nim Wojciech Trochim, który kilka godzin wcześniej podpisał półroczny kontrakt.

Po zmianie stron szkoleniowiec desygnował zupełnie inną jedenastkę, ale nie miało to negatywnego wpływu na wynik. Trzecią bramkę w starciu z Podhalem zdobył Josef Ctvrtnicek. Czech uderzył głową po dośrodkowaniu Bartosza Sobotki z rzutu wolnego. Gracze Sandecji ustalili wynik sparingu po kolejnym stałym fragmencie gry. Tym razem z około 16 metrów skierował piłkę do bramki Bartosz Sobotka.

Sądecka drużyna testowała w tym spotkaniu 3 obrońców ze Słowacji. Po zmianie stron między słupkami stanął awizowany wcześniej Michał Gliwa, znany z gry w Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną trawą w Nowym Targu.

Podhale Nowy Targ - Sandecja Nowy Sącz 0:4 (0:2)

Sandecja I połowa: Łukasz Radliński - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Witalij Berezowski, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Bartłomiej Kasprzak, Maciej Małkowski - Arkadiusz Aleksander.

Sandecja II połowa: Michał Gliwa - Adrian Danek, Michał Szeliga, zawodnik testowany, Bartosz Sobotka - Filip Piszczek, Sebastian Szczepański, Matej Nather, Armand Ella - Dawid Janczyk (75' Szymon Kuźma), Josef Ctvrtnicek.