Chińczycy królami polowania! Ramires za 27 mln euro i Fredy Guarin za Wielkim Murem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

To transferowy hit stycznia: Ramires z londyńskiej Chelsea przeniósł się do Jiangsu Suning za 27 mln euro! Za Wielkim Murem w Shanghai Shenhua będzie występował również znany Kolumbijczyk Fredy Guarin.

Po Geuvanio (za 11 mln euro z Santosu do Tianjin Quanjian), Renato Augusto (za 8 mln euro z Corinthians do Beijing Gouan), Gervinho (za 18 mln euro z Romy do Hebei China Fortune) oraz Gilu (za 8,5 mln euro z Corinthians do SD Luneng) do ligi chińskiej w styczniu przenoszą się Ramires i Fredy Guarin.

Pomocnik Chelsea Londyn kosztował Jiangsu Suning aż 27 mln euro (to zdecydowany rekord stycznia, drugie miejsce zajmuje transfer Elkesona dokonany pomiędzy chińskimi klubami - za 18 mln euro z Guangzhou Evergrande do Shanghai SIGP), natomiast Shanghai Shenhua zapłacił za piłkarza Interu Mediolan 13 mln euro.

Ramires grał w angielskim klubie od połowy 2010 roku. Pozyskano go z Benfiki Lizbona za 22 mln euro. Dorobek doświadczonego 28-latka rodem z Brazylii w bieżącym sezonie to 21 występów oraz 3 trafienia, a ogółem: 251 spotkań i 34 bramki.

Jeśli chodzi o Guarina, to trafił na San Siro w styczniu 2012 roku z FC Porto. Zawsze był silnym punktem Interu, a sporo grał także w ostatnich miesiącach - 16 spotkań w Serie A okraszone jednym golem. Niespełna 30-letni pomocnik teraz postanowił spróbować sił w Azji, a przy okazji będzie otrzymał pokaźne wynagrodzenie.

Marcin Żewłakow: Szybkie ogłaszanie kadry to rozwiązanie wygodne dla trenera

Źródło artykułu: