Sparingowa środa: Polonia Bytom odkuła się, pościg Wigier w Bydgoszczy

Najciekawszym sparingiem dnia był pojedynek Drutex-Bytovii Bytów z Wigrami Suwałki. Do remisu 2:2 doprowadził w 90. minucie Kamil Adamek. Polonia Bytom odkuła się po fatalnej sobocie.

Trenerzy czterech klubów z I ligi zaplanowali grę kontrolną na środek tygodnia. Dwaj przedstawiciele zaplecza Ekstraklasy, czyli Drutex-Bytovia Bytów oraz Wigry Suwałki spotkali się w Bydgoszczy. Najciekawszy sparing dnia zakończył się remisem 2:2. Drużyna Kafarskiego prowadziła po golu Charlesa Nwaogu, jednak Wigry przeprowadziły pościg zakończony golem Kamila Adamka w 90. minucie.

Także piłkarze Zagłębia Sosnowiec oraz Chojniczanki Chojnice nie zwyciężyli. Półfinalista Pucharu Polski przegrał 0:1 z GKS Tychy, a Chojna zremisowała 1:1 z liderem III ligi bałtyckiej, GKS Przodkowo.

Lepiej poszło II-ligowcom za wyjątkiem Wisły Puławy. Wicelider nie ma się czym pochwalić - porażka 2:4 z rezerwami Legii Warszawa nie przynosi chluby.

Pierwsze spotkanie w nowym roku wygrała Kotwica Kołobrzeg. Po potyczkach z silnymi przeciwnikami spotkała się z Leśnikiem Manowo, którego pokonała 2:0. Odkuła się Polonia Bytom, która dzięki zabójczemu finiszowi zatriumfowała 4:1 w sparingu z Hutnikiem Nowa Huta. Poprawiła sobie humory po sobocie, kiedy straciła dziewięć goli.