Serie A: Pogrom w derbach! Wielki mecz Milanu, Inter rozbity!

Wyżej notowany w tabeli Serie A Inter Mediolan przegrał w derbach z Milanem aż 0:3! Zespół Roberto Manciniego mocno rozczarował na zakończenie 22. kolejki i do lidera rozgrywek traci już 9 punktów.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / MATTEO BAZZI

W ostatnich siedmiu derbowych meczach ligowych kibice byli świadkami zaledwie ośmiu goli, a Milan tylko raz cieszył się ze zwycięstwa (1:0). W minionym sezonie padły dwa remisy, natomiast w 3. kolejce bieżących rozgrywek Inter zwyciężył 1:0 po trafieniu Fredy'ego Guarina, który kilka dni temu przeniósł się do Shanghai Shenhua.

Pierwsza półgodzina rywalizacji przyniosła sporo ostrej gry. Arbiter pozwalał zawodnikom na wiele i rzadko używał gwizdka, ale nie przekładało się to korzystnie na liczbę klarownych sytuacji do zdobycia gola. Walki nie brakowało, ale emocji momentami tak. Dopiero w 35. minucie Alex oddał groźny strzał i od razu wpakował piłkę do siatki! Doświadczony stoper wykorzystał centrę Keisuke Hondy po krótko rozegranym rzucie rożnym.

Krótko po przerwie debiutujący w Interze Eder upadł w polu karnym po starciu z Gianluigim Donnarummą, a Roberto Mancini liczył, że Antonio Damato podyktuje "jedenastkę". Sędzia zadecydował inaczej, wyrzucając krewkiego szkoleniowca na trybuny.

Nerazzurri w niedzielny wieczór wykonywali jednak karnego. W 70. minucie do piłki ustawionej na "wapnie" podczas po przewinieniu Alexa dżoker Mauro Icardi, ale trafił w słupek! Gdy podopieczni Manciniego rozpamiętywali jeszcze zmarnowaną wyborną szansę, M'Baye Niang na milimetry dośrodkował przed bramkę do Carlosa Baccy, który takich sytuacji nie zwykł marnować. Samir Handanović znów był bezradny!

Gdyby Icardi nie zmarnował karnego, Inter wcale nie musiałby przegrać derbów. Jak się okazało, był to punkt zwrotny meczu, bowiem po strzeleniu drugiego gola Rossoneri poszli za ciosem i trafili raz jeszcze. Tym razem po kontrataku Niang na raty pokonał Handanovicia przy biernej postawie obrońców. Bliscy podwyższenia na 4:0 byli jeszcze Mario Balotelli oraz Juraj Kucka.

Milan pokonał lokalnego rywala najwyżej od kwietnia 2011 roku, kiedy również zwyciężył w stosunku 3:0. Zespół Sinisy Mihajlovicia nie ustabilizował jeszcze formy, ale coraz częściej prezentuje świetny futbol i w przeciwieństwie do Interu jest na fali wznoszącej. Być może już w środę Riccardo Montolivo i spółka wskoczą do czołowej "piątki", z kolei Nerazzurri muszą zacząć żegnać się z marzeniami o Scudetto.

AC Milan - Inter Mediolan 3:0 (1:0)
1:0 - Alex 35'
2:0 - Bacca 73'
3:0 - Niang 77'

W 70. minucie Icardi (Inter) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli - Honda (89' Boateng), Kucka, Montolivo, Bonaventura - Niang (79' Balotelli), Bacca (85' Bertolacci).

Inter: Handanović - Santon, Miranda, Murillo, Jesus - Medel, Brozović - Perisić (78' Melo), Eder, Ljajić (87' Telles) - Jovetić (64' Icardi).

Żółte kartki: Alex, Kucka, Balotelli (Milan) oraz Jovetić (Inter).