Sparingowo: Słaby występ Lecha i porażka ze Slavią Praga, nowy napastnik z urazem

W trzecim sparingu podczas zgrupowania w Hiszpanii Lech przegrał ze Slavią Praga 1:3. Jedyną bramkę dla ekipy Jana Urbana zdobył Dawid Kownacki.

Szymon Mierzyński
Sebastian Borowski / Newspixpl / Sebastian Borowski / Newspix.pl

W pierwszej połowie Czesi byli wyraźnie lepsi i zdobyli dwa gole. Pierwszy padł już w 3. minucie za sprawą Milana Skody, a drugi tuż przed przerwą, gdy błąd debiutującego w Kolejorzu Vladimira Volkova wykorzystał Josef Husbauer.

Od początku w składzie mistrza Polski pojawił się Nicki Bille Nielsen, jednak nie wytrwał na boisku nawet pół godziny i w wyniku kontuzji musiał zostać zmieniony przez Dawida Kownackiego. Właśnie 19-latek dał Kolejorzowi gola kontaktowego po dynamicznej szarży na początku drugiej części.

Ostatnie słowo należało jednak do Slavii. W 69. minucie Marcin Kamiński sprokurował faulem rzut karny i choć Jasmin Burić obronił strzał Lewana Kenii, to dobitka Gruzina w zamieszaniu była już skuteczna.

Lech uległ zespołowi z Pragi 1:3 i to jego druga porażka w zimowym okresie przygotowawczym (wcześniej przegrał 0:2 z Dynamem Kijów). W pozostałych spotkaniach podopieczni Jana Urbana notowali remisy z FK Ufa (1:1) i Jiangsu Suning (1:1), a także zwycięstwo z Wigrami Suwałki (3:1).

Lech Poznań - Slavia Praga 1:3 (0:2)
0:1 - Milan Skoda 3'
0:2 - Josef Husbauer 40'
1:2 - Dawid Kownacki 49'
1:3 - Lewan Kenia 69'

W 69. minucie Lewan Kenia (Slavia Praga) nie wykorzystał rzutu karnego (Jasmin Burić obronił).

Skład Lecha: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov (63' Tamas Kadar), Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (75' Maciej Gajos), Gergo Lovrencsics (46' Sisinio Gonzalez Martinez), Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Nicki Bille Nielsen (28' Dawid Kownacki).