Premier League: Niezagrożona wygrana Manchester United

Piłkarze Manchester United szybko wypracowali sobie przewagę w meczu Premier League ze Stoke City. Do końca kontrolowali wydarzenia i mogą cieszyć się z okazałego zwycięstwa 3:0.

PAP/EPA / LINDSEY PARNABY

Manchester United pokazał już w pierwszej połowie, że przewaga czterech pozycji oraz punktów w tabeli Premier League nie jest dziełem przypadku. Konsekwentnie atakował, a rywalom nie pozwalał na dobre wejście w mecz.

Dominacja została udokumentowana po niespełna kwadransie. Jesse Lingard skorzystał z płaskiego podania jubilata Camerona Borthwicka-Jacksona i wyprowadził ekipę z Old Trafford na prowadzenie.

W 24. minucie Manchester United miał już komfortową sytuację. Prowadzenie 2:0 było nagrodą za efektowne rozegranie. Piłka powędrowała jak po sznurku od Juana Maty przez Wayne'a Rooneya do Anthony'ego Martiala. Ten nie zepsuł wysiłku partnerów i zakończył akcję celnym strzałem. Francuz zakończył swój występ z golem i asystą w dorobku.

Generalnie United oddało 12 strzałów przez 45 minut, natomiast przyjezdni trzy razy mniej, a na dodatek żadnego celnego. Nie trafiając między poprzeczkę a słupki, Stoke City nie mogło marzyć o korzystnym wyniku.

Dylemat, która drużyna zatriumfuje, wyjaśnił po przerwie Wayne Rooney. Reprezentant Anglii był podrażniony tym, że sędzia nie uznał mu gola kilka minut wcześniej. Rewanż był słodki. Rooney trafił na 3:0 po następnym, ładnym ataku w porozumieniu z Matą i Martialem. To trio było głównymi twórcami zwycięstwa nad Stoke City.

Gospodarze byli we wtorek efektywniejsi i efektowniejsi od przeciwnika i w tabeli wyraźnie odskoczyli od Stoke.

Manchester United - Stoke City 3:0 (2:0)
1:0 - Jesse Lingard 14'
2:0 - Antony Martial 24'
3:0 - Wayne Rooney 53'

Manchester: David de Gea - Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson - Marouane Fellaini (81' Ander Herrera), Michael Carrick, Jesse Lingard, Juan Mata (88' Andreas Perreira), Anthony Martial (79' Memphis Depay) - Wayne Rooney.

Stoke: Jack Butland - Glen Johnson, Philipp Wollscheid (30' Phil Bardsley), Marc Muniesa, Erik Pieters - Ibrahim Afellay, Glenn Whelan - Jonathan Walters, Bojan Krkić (61' Stephen Ireland), Marko Arnautović - Peter Crouch.

Żółte kartki: Darmian, Martial (Manchester) oraz Ireland (Stoke).

Sędzia: Roger East.