Serie A: Bezbłędny Wojciech Szczęsny i szczęśliwe zwycięstwo Romy na trudnym terenie

Wojciech Szczęsny rozegrał bardzo dobry mecz w 23. kolejce Serie A przeciwko US Sassuolo. AS Roma wygrała 2:0, ale miała sporo szczęścia, gdyż w 88. minucie gospodarze zmarnowali rzut karny.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/ETTORE FERRARI / PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Luciano Spalletti wystawił od pierwszego gwizdka trzy nowe nabytki: Ervina Zukanovicia, Stephana El Shaarawy'ego oraz pozyskanego tuż przed zamknięciem okienka transferowego Diego Perottiego. Co ciekawe, Argentyńczyk będący nominalnym skrzydłowym wcielił się w rolę wysuniętego napastnika.

Spotkanie w Reggio Emilia miało dwa oblicza. Przed przerwą dominowała Roma i mogła prowadzić dwoma albo nawet trzema golami. Strzeliła tylko jedną bramkę - w 11. minucie Miralem Pjanić zagrał do Mohameda Salaha, a Egipcjanin technicznym uderzeniem z 18 metrów nie dał szans Andrei Consigliemu. Świetne okazje mieli też Maicon oraz Stephan El Shaarawy.

W drugiej połowie obrazy gry był zupełnie inny - gospodarze ruszyli do ataku i zepchnęli Romę do głębokiej defensywy. Często zatrudniany był Wojciech Szczęsny, który popisał się szeregiem skutecznych interwencji! Żadna z parad nie była wprawdzie szczególnie efektowna czy trudna do wykonania, ale Polak błysnął refleksem, spokojem i zapewniał swojej drużynie bezpieczeństwo. Rywale nie potrafili znaleźć na niego sposobu.

Neroverdi do samego końca atakowali biernych po przerwie rzymian. Roma nie potrafiła się temu przeciwstawić, a w 87. minucie Radja Nainggolan podciął nadbiegającego Matteo Politano. Efekt? Druga żółta kartka dla Belga i rzut karny dla Sassuolo. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł etatowy egzekutor Domenico Berardi, jednak uderzył zbyt wysoko i piłka tylko otarła się o poprzeczkę, po czym opuściła plac gry!

Miejscowi mimo tego niepowodzenia nie rezygnowali i w doliczonym czasie gry nawet Consigli powędrował pod bramkę Szczęsnego. Ostatecznie jednak to Roma zadała drugi cios - Perotti umiejętnie zachował się w polu karnym i dograł do El Shaarawy'ego, a "Faraon" w drugim występie w Romie strzelił drugiego gola.

Stołeczny zespół umocnił się na 5. miejscu w tabeli, a 7 lutego podejmie w kolejnym spotkaniu ligowym Sampdorię Genua.

US Sassuolo - AS Roma 0:2 (0:1)
0:1 - Salah 11'
0:2 - El Shaarawy 90+4'

W 88. minucie Berardi (Sassuolo) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Biondini (68' Pellegrini), Magnanelli, Duncan (83' Politano) - Berardi, Trotta (66' Falcinelli), Sansone.

Roma: Szczęsny - Ruediger, De Rossi (43' Gyomber), Zukanović - Maicon (80' Emerson), Pjanić (62' Vainqueur), Keita, El Shaarawy - Nainggolan, Salah - Perotti.

Czerwona kartka: Nainggolan /87' za drugą żółtą/ (Roma).