Premier League: Leicester wygrało hit! Zjawiskowy gol Jamiego Vardy'ego!

Leicester City wykonało kolejny krok do sensacyjnego mistrzostwa Anglii! Ekipa Claudio Ranieriego pokonała w hicie Liverpool 2:0. Dublet skompletował Jamie Vardy, a jedna z jego bramek będzie z pewnością kandydować do miana trafienia sezonu!

Szymon Mierzyński
Newspix

Od samego początku widowisko było bardzo ciekawe, bo oba zespoły postawiły na atak i porzuciły wszelką kalkulację. Gospodarze mogli prowadzić już w 8. minucie. Jamie Vardy dośrodkował wtedy do Shinjiego Okazakiego, a strzał głową Japończyka z kilku metrów instynktownie obronił Simon Mignolet.

Ekipa Claudio Ranieriego prezentowała chytry i wyrachowany futbol. Często oddawała inicjatywę rywalom, ale i tak to ona stwarzała klarowniejsze sytuacje. Bramką po raz kolejny zapachniało w 35. minucie, gdy kapitalnie z dystansu uderzył Riyad Mahrez i The Reds znów uratował belgijski golkiper.

Po przerwie Liverpool podkręcił tempo i momentami Lisy były nieco spanikowane w tyłach. Cóż jednak z tego, skoro zespół Juergena Kloppa za nic w świecie nie potrafił przełożyć przewagi na klarowne sytuacje i bramki.

Za tę niefrasobliwość goście zostali surowo ukarani w 60. minucie. Mahrez podał wtedy do Vardy'ego, a ten wprawił trybuny King Power Stadium w niesamowitą radość połączoną z osłupieniem. Pokonał bowiem Mignoleta zjawiskowym uderzeniem z woleja. Pozycja była trudna, więc kryjący snajpera Lisów Dejan Lovren nie atakował go zbyt zaciekle. Nie mógł się jednak spodziewać, że po bombie z narożnika boiska piłka poleci idealnie za plecy bramkarza. Kto wie czy ten gol nie zostanie uznany za trafienie sezonu!

Liverpool już nie potrafił się podnieść, a w 71. minucie było po meczu. Alberto Moreno w taki sposób zblokował strzał Okazakiego, że piłka trafiła pod nogi Vardy'ego i ten z kilku metrów pokonał Mignoleta po raz drugi.

Po wtorkowej wygranej Leicester ma 50 pkt. i nadal zajmuje 1. miejsce w tabeli. Sytuacja The Reds jest natomiast bardzo kiepska. Do pierwszej czwórki drużyna Juergena Kloppa traci już 11 oczek.

Leicester City - Liverpool FC 2:0 (0:0)
1:0 - Jamie Vardy 60'
2:0 - Jamie Vardy 71'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez (90' Leonardo Ulloa), N'Golo Kante, Danny Drinkwater, Marc Albrighton (79' Demarai Gray), Shinji Okazaki (87' Andy King), Jamie Vardy.

Liverpool FC: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Dejan Lovren, Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Jordan Henderson (66' Christian Benteke), Lucas Leiva, Emre Can (75' Joe Allen), James Milner, Roberto Firmino (87' Joao Carlos), Adam Lallana.

Żółta kartka: Lucas Leiva (Liverpool FC).

Sędzia: Andre Marriner.

Widzów: 32 121.