Premier League: Kompromitująca porażka Man Utd! Ograł go rywal ze strefy spadkowej

Sensacja na Stadium of Light! Walczący o utrzymanie Sunderland rozegrał znakomity mecz i pokonał Manchester United 2:1. Czerwone Diabły mają coraz mniejsze szanse na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce!

Szymon Mierzyński
Jonny Evans, Manchester United Newspix / Fot. Newspix.pl / Jonny Evans, Manchester United

Ekipa Louisa van Gaala miała kłopoty od samego początku i już w 3. minucie musiała odrabiać straty. Sprytnie zagrał wówczas Wahbi Khazri, który dośrodkował z rzutu wolnego w światło bramki, piłka minęła wszystkich w polu karnym i wpadła do siatki przy słupku. David de Gea był bezradny.

Czerwone Diabły nie spisywały się w sobotę zbyt dobrze. Miały problemy z kończeniem akcji strzałami, atakowały momentami niemrawo i niewiele wskazywało, że uda im się wyrównać. W 39. minucie dokonali jednak tej sztuki. Vito Mannone instynktownie obronił strzał Juana Maty z 17 metrów, zbił piłkę do boku, wydawało się, że wszystko zrobił dobrze, ale na jego nieszczęście Anthony Martial pospieszył z dobitką i trafił do siatki z bardzo ostrego kąta.

Druga połowa była szybka, ciekawa i bardzo wyrównana. Manchester United wciąż jednak nie potrafił pokazać na boisku różnicy w tabeli, jaka dzieli oba zespoły i trudno było stwierdzić, że tego popołudnia jest drużyną lepszą. Za tę przeciętność goście zapłacili bardzo wysoką cenę i w 82. minucie Sunderland odzyskał prowadzenie. Khazri do gola dołożył asystę i po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie główkował Lamine Kone. Ta bramka mogłaby nie paść, gdyby lepiej interweniował De Gea. Nie pomógł mu też stojący na linii Martial.

Zespół z Old Trafford próbował jeszcze coś wskórać, sporo szarpał Memphis Depay, ale na uratowanie choćby remisu zabrakło już czasu. Efekt? Porażka, po której podopieczni Louisa van Gaala wciąż mają sześć punktów straty do pierwszej czwórki. Sunderland natomiast pozostaje w strefie spadkowej, lecz jego dystans do bezpiecznych lokat zmniejszył się do jednego oczka.

Sunderland AFC - Manchester United 2:1 (1:1)
1:0 - Wahbi Khazri 3'
1:1 - Anthony Martial 39'
2:1 - Lamine Kone 82'

Sunderland AFC: Vito Mannone - DeAndre Yedlin, Lamine Kone, John O'Shea, Patrick van Aanholt, Dame N'Doye, Lee Cattermole (85' Ola Toivonen), Jan Kirchhoff (15' Jack Rodwell), Yann M'Vila, Wahbi Khazri, Jermain Defoe (71' Fabio Borini).

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian (38' Donald Love), Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson, Michael Carrick, Morgan Schneiderlin (86' Will Keane), Jesse Lingard (62' Memphis Depay), Juan Mata, Anthony Martial, Wayne Rooney.

Żółte kartki: DeAndre Yedlin, John O'Shea (Sunderland AFC) oraz Wayne Rooney, Juan Mata, Michael Carrick (Manchester United).

Sędzia: Andre Marriner.