Koniec katastrofalnej serii Valencii! Premierowa wygrana Neville'a w La Liga!

Pierwszy raz od 7 listopada 2015 roku w Primera Division wygrała Valencia. Podopieczni Gary'ego Neville'a po emocjonującym boju pokonali Espanyol Barcelona 2:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Juan Carlos Cardenas

12 kolejnych spotkań w Primera Division nie potrafiła wygrać 4 drużyna poprzedniego sezonu. W 9 z nich "Nietoperzy" prowadził trener Gary Neville, który na premierowe zwycięstwo w rozgrywkach musiał czekać 2 miesiące. W sobotni wieczór Valencia przyjmowała inny zespół będący w dołku - Espanyol Barcelona i zgarnęła 3 punkty, choć to goście otworzyli wynik meczu.

Popularne "Papużki" bardzo dobrze zaczęły drugą połowę, a po rzucie rożnym z główki do siatki miejscowych trafił Oscar Duarte, dla którego było to premierowe trafienie w Hiszpanii. Wydawało się, że fatalna passa Valencii zostanie przedłużona, ale podopieczni angielskiego trenera w 5 minut odmienili losy meczu.

Do wyrównania doprowadził Alvaro Negredo, który na placu gry pojawił się niecały kwadrans wcześniej, a po chwili upragnione 3 punkty gospodarzom zapewnił Denis Czeryszew. Skrzydłowy, wypożyczony zimą z Realu Madryt, tym samym mógł się cieszyć z pierwszej bramki w nowych barwach.

Valencia wreszcie wygrała, z kolei Espanyol nie zainkasował kompletu oczek już w 10 meczu z rzędu. Po tej kolejce ekipa z Barcelony może znaleźć się w strefie spadkowej!

***

Już 14. remis w 24 meczach odniosło Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji podzieliła się punktami z Realem Betis, a mecz zakończył się rezultatem 2:2. Najlepszy strzelec ekipy z El Riazor, Lucas Perez, tym razem asystował. Hiszpański napastnik zanotował ostatnie podania przy celnych strzałach Alexa Bergantinosa oraz Faycala Fajra. Z kolei dla Betisu trafiali Charly Musonda oraz Juan Manuel Vargas. Dla obu były to premierowe trafienia na hiszpańskich boiskach.

Deportivo nie wygrało 7 meczu z rzędu (6 z nich to remisy i porażka z Realem Madryt), przez co oddala się od europejskich pucharów.

Valencia CF - Espanyol Barcelona 2:1 (0:0)
0:1 - Oscar Duarte 52'
1:1 - Alvaro Negredo 71'
2:1 - Denis Czeryszew 76'

Deportivo La Coruna - Real Betis 2:2 (1:2)
1:0 - Alex Bergantinos 15'
1:1 - Charly Musonda 20'
1:2 - Juan Manuel Vargas 37'