Łukasz Teodorczyk w "11" na Manchester City? Rozegrał 70 minut w próbie generalnej Dynama

Dynamo Kijów z Łukaszem Teodorczykiem w składzie pokonało 2:1 norweski Stroemsgodset IF w ostatnim meczu kontrolnym przed zaplanowanym na 24 lutego pojedynkiem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

Konrad Kostorz
AFP / Genya Savilov

Trener Serhij Rebrow wystawił najsilniejszy skład z wyjątkiem Vitorino Antunesa oraz Miguela Veloso i jest spore prawdopodobieństwo, że taką samą "jedenastką" Dynamo Kijów zagra przeciwko Manchesterowi City. Dla ukraińskiego zespołu będzie to pierwszy oficjalny pojedynek w 2016 roku.

W próbie generalnie bramki Dynama strzegł Ołeksandr Szowkowski, przed nim wystąpił tercet Danilo Silva, Jewhen Chaczeridi, Aleksandar Dragović, Domagoj Vida, w pomocy zagrali Denis Garmasz, Serhij Rybałka, Witalij Bujalski, Derlis Gonzalez, a w ataku Andrij Jarmolenko oraz wysunięty Łukasz Teodorczyk.

Po odejściu z klubu Artema Krawca "Teo" ma de facto tylko jednego konkurenta do gry na "szpicy" - Juniora Moraesa, który jednak w ostatnich pojedynkach kontrolnych nie występował. Rebrow przy niewielkim polu manewru w ataku ściągnął z drugiego zespołu 20-letniego Romana Jaremczuka, który w 70. minucie przy stanie 1:0 zastąpił reprezentanta Polski na boisku. Z ławki do gry weszli też Ołeh Husiew, Serhij Sydorczuk, Radosav Petrović i Oleksandr Jakowenko.

Teodorczyk na początku spotkania ze Stroemsgodset IF był aktywny i niewiele zabrakło mu do zdobycia bramki. Ostatecznie wygraną Dynamu zapewnili Jarmolenko oraz z rzutu karnego Husiew.

Źródło: TVP S.A.