2. Bundesliga: Sobota, Klich, Przybyłko, Gikiewicz i Matuszczyk bez zwycięstw, awans się oddala

W 22. kolejce 2. Bundesligi wystąpiło pięciu polskich piłkarzy i żaden nie cieszył się ze zwycięstwa. Tylko 45 minut rozegrał tym razem Mateusz Klich, a Rafał Gikiewicz puścił dwa gole.

Konrad Kostorz
Waldemar Sobota Newspix / Foto Olimpik / Waldemar Sobota

Waldemar Sobota przebywał na boisku w spotkaniu z FSV Frankfurt przez 69 minut i niczym szczególnym się nie wyróżnił, a FC St. Pauli przegrało z niżej notowanym rywalem na Millerntor-Stadion 1:3. Piraci zmarnowali ogromną szansę, by wskoczyć na podium i nadal plasują się na 4. miejscu w tabeli.

W 20. kolejce gola strzelił Sobota, ale tydzień później Mateusz Klich. Tym razem polski pomocnik 1.FC Kaiserslautern został zmieniony już w 46. minucie, a jego miejsce na boisku zajął Kacper Przybyłko. Czerwone Diabły do przerwy przegrywały 0:1 z 1. FC Heidenheim, by ostatecznie zremisować w stosunku 2:2. Zespół Konrada Fuenfstuecka w tabeli plasuje się dopiero na 7. pozycji.

Eintracht Brunszwik również rozczarował i tylko zremisował 2:2 z Karlsruherem SC. Rafał Gikiewicz popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami, ale skapitulował dwukrotnie, w tym raz z rzutu karnego. Żadna z bramek nie obciąża jego konta. Adam Matuszczyk został zmieniony w 67. minucie, kiedy wynik był już ustalony. Lwy okupują 5. lokatę.

Do Bundesligi zmierza RB Lipsk, który pokonał 3:0 Union Berlin, i ma znaczną przewagę nad SC Freiburg oraz 1.FC Nuernberg.

Zobacz: Koniec passy Juventusu. Zobacz skrót meczu z Bologną FC [ELEVEN SPORTS]