Trener Zagłębia po meczu z Legią: Nie zabijamy futbolu

Piotr Stokowiec mimo porażki z Legią Warszawa (1:2) mógł z podniesioną głową schodzić do szatni. - Nie zabijamy futbolu - komentował na gorąco.

Bartosz Zimkowski

KGHM Zagłębie Lubin nie sprostało Legii Warszawa w niedzielnym pojedynku Ekstraklasy. Bardzo kiepsko zaczęło to spotkanie, ponieważ już w drugiej minucie goście mogli cieszyć się z gola. Aleksandar Prijović zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie w ligowym spotkaniu.

Jeszcze przed przerwą Michał Kucharczyk podwyższył prowadzenie i wydawało się, ze Legia spokojnie będzie kontrolowała przebieg meczu. Tymczasem w drugiej połowie Miedziowi uzyskali kontaktowego gola i do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy spotkania.

Piotr Stokowiec mógł być zadowolony z postawy swojego zespołu pomimo porażki. - Nasza gra była lepsza niż uzyskany wynik, ale pokazaliśmy, że nie jesteśmy przypadkową drużyną, tylko taką, która umie budować akcje i nie zabija futbolu - powiedział po meczu.

- Staraliśmy się grać w określony sposób, tak jak chcemy to robić. Kreowaliśmy akcje, stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych. Zagraliśmy dziś jednak słabiej w defensywie, a błędy jakie popełniliśmy, drużyna taka jak Legia wykorzystuje. Na drugą połowę wyszliśmy z chęcią odrobienia wyniku i do końca się nie poddaliśmy - dodał.

Sporo kontrowersji wywołała sytuacja, po której ręką we własnym polu karnym zagrał Igor Lewczuk. Sędzia nie zdecydował się jednak podyktować "jedenastki". - O sędziowaniu nie chcę się wypowiadać. Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość - podsumował Stokowiec.

Źródło: TVP S.A.