Serie A: AC Milan znów poradził sobie z Torino, Byki bez zwycięstwa od 2001 roku

Trwa dobra passa Milanu w Serie A. Zespół Sinisy Mihajlovicia po wywalczeniu cennego remisu w Neapolu (1:1) pokonał na własnym terenie Torino FC (1:0) i utrzymuje kontakt z czołową piątką tabeli.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / DANIELE MASCOLO

Torino po raz ostatni pokonało Milan w listopadzie 2001 roku, a od tego czasu wywalczyło w konfrontacjach z czerwono-czarnymi 7 remisów i doznało 9 porażek. Fani Byków nie mieli zbyt wielu powodów do optymizmu, gdyż zespół Giampiero Ventury w ostatnich tygodniach spisuje się poniżej oczekiwań (odniósł tylko dwa zwycięstwa w 12 meczach), z kolei mediolańczycy praktycznie w ogóle nie doznają porażek.

Goście przez sporą część potyczki walczyli z Milanem jak równy z równym, jednak ostatecznie mieli zbyt mało argumentów, by wywieźć przynajmniej punkt z San Siro. Jedynego gola strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy Luca Antonelli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Juraja Kucki. Już wcześniej Daniele Padellego uratowała poprzeczka po uderzeniu Keisuke Hondy z dystansu.

Turyńczycy po przerwie przejęli inicjatywę i zaczęli odważniej atakować, jednak Gianluigi Donnarumma nie dał się zaskoczyć. 17-latek skutecznie interweniował między innymi po groźnym strzale Ciro Immobile.

Końcówka nie dostarczyła kibicom zbyt dużych emocji. Milan bez większych nerwów utrzymał przewagę i jeśli Inter w niedzielę ulegnie Juventusowi, będzie miał nad derbowym rywalem już tylko punkt przewagi. Wśród gości całe zawody rozegrał Kamil Glik i został ukarany żółtą kartką. Nieźle radził sobie w obronie i zagrażał bramce gospodarzy po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

AC Milan - Torino FC (1:0 1:0)
1:0 - Antonelli 45'

Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Zapata, Antonelli - Honda, Kucka, Bertolacci, Bonaventura - Niang (69' Boateng), Bacca (89' Balotelli).

Torino: Padelli - Maksimović, Glik, Moretti - Zappacosta, Acquah, Vives, Baselli (78' Lopez), Peres - Belotti (86' Martinez), Immobile.

Żółte kartki: Abate, Boateng (Milan) oraz Glik (Torino).