Arkadiusz Milik: Takie urodziny co tydzień

To były urodziny idealne. Solenizant Arkadiusz Milik w niedzielnym meczu z AZ Alkmaar strzelił dwa gole. - Takie urodziny to chcę mieć co tydzień - skomentował polski napastnik.

Jacek Stańczyk
Newspix / PICS UNITED

Napastnik reprezentacji Polski w niedzielę skończył 22. urodziny. Świętowanie rozpoczął w 14. minucie meczu z AZ Alkmaar, gdy wykorzystał podanie Nemanji Gudelja. Kolejny etap nastąpił w 90. minucie, gdy od połowy zabrał się z piłkę, nie dał się dogonić obrońcy i strzałem od słupka wpakował piłkę do bramki. Ajax wygrał 4:1.

A potem była już tylko wielka radość.

Niedługo po tym poście piłkarz zamieścił na Twitterze kolejny wpis, gdy napisał po prostu "Świętujemy" i umieścił link do utworu "Przez twe oczy zielone" discopolowej grupy Akcent. To tę piosenkę śpiewali w szatni polscy kadrowicze po wywalczeniu awansu do Euro 2016.

Arkadiusz Milik po kiepskim początku roku gra znakomicie. Jeszcze dwa tygodnie temu siedział w Ajaksie Amsterdam na ławce rezerwowych. W poprzedniej kolejce strzelił już dwa gole, teraz powtórzył to osiągnięcie.

- Mam nadzieję, że odzyskałem miejsce w składzie, co najmniej na kilka najbliższych spotkań. Chciałbym zostać w wyjściowej jedenastce drużyny do końca sezonu, dalej być aktywnym i strzelać gole - mówił kilka dni temu w rozmowie z WP SportoweFakty.

Po takich meczach trener Frank de Boer byłby samobójcą, gdyby znowu nie dał mu grać.

Źródło: TVP S.A.