Premier League: Głupota Juana Maty i porażka Man Utd

Manchester United po bezbarwnym meczu przegrał na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1. Goście oddali zaledwie jeden celny strzał.

Bartosz Zimkowski

Od pierwszych sekund spotkanie nie porywało swoim tempem. Grę prowadził Manchester United, a West Bromwich Albion mógł wyczekiwać na kontrę i długie podanie w kierunku Jose Salomona Rondona.

Między 24. a 27. minutą podwójną głupotą wykazał się Juan Mata. Hiszpan po raz pierwszy w klubowej karierze otrzymał czerwoną kartkę, na którą złożyły się dwie żółte w odstępie 180 sekund.

Chwilę później, a WBA mogło objąć prowadzenie. Craig Dawson dostrzegł, że David de Gea jest wysunięty poza linię bramkową i zdecydował się przelobować go. Piłkarzowi The Baggies zabrakło centymetrów, żeby zaskoczyć bramkarza rywali.

Kolejne minuty nie były ciekawe. Obie drużyny nie kwapiły się do ofensywnych akcji i Mike Dean zakończył pierwszą połowę po upływie jednej doliczonej minucie.

Po zmianie stron nieco częściej przy piłce były Czerwone Diabły mimo iż grały w osłabieniu. Stworzyły nawet dwie marne okazje i przy strzałach Marcusa Rashforda oraz Jesse'ego Lingarda zabrakło dokładności.

W 55. minucie za kontuzjowanego Dawsona pojawił się Sebastien Pocognoli i to on zaliczył asystę przy golu Jose Salomona Rondona. Jego silne dośrodkowanie trafiło przed bramkę do Wenezuelczyka, przy którym tym razem zabrakło Chrisa Smallinga. Rondon oddał na tyle skuteczny strzał, że de Gea nie był w stanie sięgnąć futbolówki. Był to jego siódmy ligowy gol w tym sezonie.

Do końca meczu Manchester United nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Bena Fostera. Goście oddali zaledwie jedno celne uderzenie i nic dziwnego, że przegrali ten pojedynek.

W tabeli WBA awansowało na jedenaste miejsce i ma tylko punkt straty do Chelsea. Z kolei Man Utd zajmuje szóstą lokatę i była to ósma ligowa porażka w tym sezonie.

West Bromwich Albion - Manchester United 1:0 (0:0)
1:0 - Jose Salomon Rondon 66'

WBA: Ben Foster - Craig Dawson (55' Sebastien Pocognoli), Gareth McAuley, Jonas Olsson, James Chester, Stephane Sessegnon (69' James McClean), Claudio Yacob, Darren Fletcher, Craig Gardner, Jose Salomon Rondon, Saido Berahino (88' Sandro).

Man Utd: David de Gea - Matteo Darmian (83' Timothy Fosu-Mensah), Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo, Ander Herrera (62' Morgan Schneiderlin), Michael Carrick, Jesse Lingard, Juan Mata, Anthony Martial, Marcus Rashford (75' Memphis Depay).

Żółte kartki: Jonas Olsson (WBA) oraz Juan Mata (Man Utd).

Czerwona kartka: Juan Mata /27' - za drugą żółtą/ (Man Utd).

Sędzia: Mike Dean.

Źródło: TVP S.A.