Pierwsza porażka Piasta

Piast Gliwice przegrał pierwsze spotkanie sparingowe tej zimy. W piątek 6 lutego podopieczni Dariusza Fornalaka po nie najlepszym występie musieli uznać wyższość FK Zeta Golubovci, pierwszoligowego zespołu z Czarnogóry.

Agnieszka Kiołbasa

Piłkarze beniaminka ekstraklasy rozegrali w Turcji już cztery sparingi. W żadnym z nich nie odnieśli zwycięstwa. Po trzech remisach z: CS Otopeni, NK Slaven i MFK Koszyce nadszedł czas na porażkę. Piast przegrał w piątek z FK Zeta z Czarnogóry 0:1.

Szósty zespół ligi czarnogórskiej objął prowadzenie już w pierwszej połowie rywalizacji. Mecz był prowadzony w szybkim tempie. Nie brakowało w nim ostrych i nieprzepisowych zagrań. Gliwiczanie zaprezentowali się słabo. W pierwszej połowie zostali zepchnięci do obrony. W rezultacie czego stracili bramkę. Po zmianie stron gra Piasta wyglądała już lepiej, ale podopieczni Dariusza Fornalaka nie stworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych.

Na zakończenie obozu w Turcji Piast Gliwice w niedzielę 8. lutego zmierzy się z armeńskim Mika Asztarak.

FK Zeta Golubovci - Piast Gliwice 1:0 (1:0)