LM: Pewny i spokojny awans VfL Wolfsburg! Belgijska rewelacja bezradna przeciwko Niemcom

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. VfL Wolfsburg tym razem pokonał 1:0 KAA Gent i bez większego wysiłku awansował na najlepszej "8" rozgrywek. Zwycięskiego gola strzelił Andre Schuerrle.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/PETER STEFFEN

W Gandawie rywalizacja toczyła się pod dyktando Niemców, ale mistrzowie Belgii stopniowo się rozkręcali i w końcówce strzelili dwa gole, a niewiele brakowało, by doprowadzili do wyrównania. Porażka 2:3 u siebie stawiała ich jednak w trudnym położeniu i zmuszała do zdobycia na Volkswagena-Arena co najmniej dwóch bramek.

Frontalnych ataków Gent nie było. Goście nie podejmowali nadmiernego ryzyka i nie atakowali większą liczbą graczy, a ponieważ Wilkom się nie śpieszyło, kibice nie obserwowali zbyt ciekawego widowiska. Dogodnych sytuacji bramkowych długo brakowało. Przed przerwą tylko Josuha Guilavogui w 18. minucie huknął z 20 metrów i Matz Sels musiał ratować swój zespół.

Po zmianie stron Wolfsburg zaczął prezentować się nieco lepiej. Piłka krążyła już szybciej między podopiecznymi Dietera Heckinga i to przełożyło się na liczbę okazji strzeleckich. Najpierw jeszcze Sels poradził sobie z groźną próbą Luiza Gustavo, a jeden z obrońców w ostatniej chwili zablokował strzał Andre Schuerrle, ale w 74. minucie miejscowi cieszyli się już z prowadzenia. Gola akcją przy linii końcowej wypracował wracający do wysokiej formy Julian Draxler, który idealnie dograł do Schuerrle, a mistrz świata nie mógł tego nie wykorzystać.

Mistrzowie Belgii tym razem nie mieli żadnych argumentów, a Wolfsburg udowodnił, że na własny terenie jest trudny do pokonania. 7. zespół tabeli Bundesligi pewnie awansował, ale nie gra tak skutecznie i efektownie jak w minionym sezonie i w ćwierćfinale z pewnością nie będzie faworytem. Przeciwko Realowi, Barcelonie czy Manchesterowi City Wilkom może zabraknąć jakości.

Nim VfL powalczy o półfinał, rozegra ważne mecze w rywalizacji o powtórny awans do Ligi Mistrzów. Przed przerwą reprezentacyjną ekipa Heckinga zmierzy się z TSG 1899 Hoffenheim i SV Darmstadt.

VfL Wolfsburg - KAA Gent 1:0 (0:0)
1:0 - Andre Schuerrle 74'

Pierwszy mecz: 3:2, awans: VfL Wolfsburg

Wolfsburg: Koen Casteels - Christian Traesch, Robin Knoche, Dante, Ricardo Rodriguez - Luiz Gustavo, Josuha Guilavogui - Maximilian Arnold (83' Vieirinha), Julian Draxler (78' Daniel Caligiuri), Andre Schuerrle (89' Marcel Schaefer) - Max Kruse.

Gent: Matz Sels - Rafinha (78' Thomas Foket), Lasse Nielsen, Rami Gershon, Akwasi Asare - Brecht Dejaegere, Renato Neto, Sven Kums, Thomas Matton (68' Kenneth Saief) - Danijel Milicević, Moses Simon (69' Kalifa Coulibaly).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Widzów: 23 475.

Czy VfL Wolfsburg awansuje do kolejnej edycji Ligi Mistrzów?