Turcja: Łukasz Szukała wrócił do gry

Łukasz Szukała wrócił do gry po blisko czteromiesięcznej przerwie. W sobotnim meczu 25. kolejki tureckiej ekstraklasy z Basaksehirem (3:2) reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Maciej Kmita

To pierwszy występ Łukasza Szukały od 22 listopada minionego roku. Przez dwa kolejne miesiące reprezentant Polski leczył kontuzję kolana, a po powrocie do zdrowia nie mógł odzyskać miejsca w składzie Osmanlisporu. Przez tak długą przerwę Szukała stracił w oczach Adama Nawałki i nie został powołany na marcowe mecze towarzyskie z Serbią i Finlandią.

Trener Mustafa Akcay zaufał mu dopiero w sobotnim meczu 25. kolejki Super Lig z Basaksehirem (3:2). Szukała rozegrał pełne 90 minut na środku obrony w duecie z Numanem Curuksu.

Dzięki zwycięstwu z ekipą ze Stambułu Osmanlispor przedłużył do siedmiu serię spotkań bez porażki i utrzymał 8. pozycję w tabeli tureckiej ekstraklasy.

Medipol Basaksehir - Osmanlispor FK 2:3 (1:2)
1:0 - Batdal 7'
1:1 - Umar 20'
1:2 - Umar 38'
2:2 - Visca 56'
2:3 - N'Diaye 84

Źródło: TVP S.A.