Górnik zwyciężył na Cyprze

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna zabrzańskiego Górnika w sobotnim meczu sparingowym rozgrywanym na Cyprze. Podopieczni trenera Henryka Kasperczaka bez większych problemów rozprawili się z 5. drużyną czeskiej ekstraklasy Slovanem Liberec, pokonując Czechów 3:1. Bramki dla śląskiej drużyny zdobyli Damian Gorawski, Przemysław Pitry i Robert Szczot.

Marcin Ziach

W swoim drugim sparingu podczas zgrupowania w cypryjskiej miejscowości Ayia Napa zawodnicy Górnika Zabrze bez większych problemów poradzili sobie z czołową drużyną czeskiej ekstraklasy Slovanem Liberec wygrywając ostatecznie 3:1. Już do przerwy zabrzanie prowadzili dwoma bramkami. Najpierw, w 37. minucie do siatki drużyny z Liberca trafił skrzydłowy zabrzan Damian Gorawski. Sześć minut później drugą bramkę dla górników zdobył Przemysław Pitry, który na murawie pojawił się zaledwie 16 minut wcześniej zmieniając Piotra Madejskiego.

W 55. minucie kontaktową bramkę dla czeskiej drużyny zdobył Petr Papoušek. Górnik jednak nie ustawał w atakach w efekcie czego w 75. minucie zabrzanie wywalczyli rzut karny, którego skutecznym egzekutorem okazał się Robert Szczot, ustalając końcowy rezultat spotkania na 3:1 dla ostatniej drużyny polskiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że spotkanie ze Slovanem Liberec było drugim meczem sparingowym jaki Górnik rozegrał na Cyprze. W minioną środę zabrzanie spotkali się wprawdzie z Crveną Zvezdą Belgrad, ale mecz ten trwał zaledwie 20 minut. Wówczas bowiem po brutalnym faulu jednego z Serbów na pomocniku Górnika Pawle Strąku trener Henryk Kasperczak w obawie o zdrowie swoich zawodników zadecydował o zakończeniu potyczki z drużyną ze stolicy Serbii. W tym czasie belgradzka drużyna prowadziła 1:0 po trafieniu Brazylijczyka Cleo w 7. minucie spotkania.

Górnik Zabrze - Slovan Liberec 3:1 (2:0)
1:0 - Gorawski 37'
2:0 - Pitry 43'
2:1 - Papousek 55'
3:1 - Szczot (k.) 75'

Górnik Zabrze: Nowak - Gancarczyk, Banaś, Smirnovs (85' Krotofil), Marciniak - Gorawski (65' Jarka), Strąk, Przybylski (85' Furczyk), Kołodziej (65' Kiżys), Madejski (23' Pitry), Szczot (85' Madejski).

Slovan Liberec: Hauzr - Dohnálek (31' Dort), Polák (46' Papoušek, 70' Blažek), Hochmeister (75' Holeňák), Vulin - Radzinevičius, Gebre Selassie, Vlasko (83' Janů), Liška - Smetana (63' Nezmar), Kerič.