Przed meczem Wisła - Miedź: Lider musi, Miedzianka może?

Już w piątek lider I ligi, Wisła Płock, podejmować będzie Miedź Legnica. Podopieczni Marcina Kaczmarka nie mogą pozwolić sobie na kolejną stratę punktów.

Jakub Artych

Oba zespoły w poprzedniej kolejce nie zdołały zdobyć kompletu punktów. Zdecydowanie większy niedosyt mają piłkarze z Płocka, którzy nie potrafili wygrać z niżej notowaną Pogonią Siedlce. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka co prawda mieli swoje sytuacje, jednak fatalnie zachował się między innymi Emil Drozdowicz.

- Takie mecze uświadamiają nam jak I liga jest w tym sezonie wyrównana. Trzeba się ciężko napracować, aby wygrać spotkanie. Mimo pozycji w tabeli, nie zawsze się to udaje - tłumaczył opiekun lidera I ligi.

W zdecydowanie lepszych nastrojach zakończyli swój pojedynek zawodnicy z Legnicy. Miedź rywalizowała wszak z Zawiszą Bydgoszcz, która głośno mówi o swoich wysokich aspiracjach. - Uważam, że gdybyśmy prowadzili 2:0 do przerwy, a mieliśmy ku temu okazje, to ten mecz byśmy wygrali. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy optyczną przewagę miał przeciwnik - zauważa trener Ryszard Tarasiewicz.

W zespole z Legnicy bardzo dobre wrażenie sprawił Petteri Forsell. Fin był niezwykle aktywny w środku boiska, imponując świetnym przeglądem pola. Na uwagę zasługuje również wszechstronność pomocnika, gdyż Forsell potrafi zaskoczyć strzałem zarówno z lewej jak i prawej nogi. Zatrzymanie Fina będzie z pewnością priorytetem dla zespołu Marcina Kaczmarka.

Faworyt tego meczu jest nam wszystkim doskonale znany. Wisła Płock, aby zachować pierwsze miejsce w tabeli, musi pokusić się o komplet punktów. W przeciwnym razie na fotel lidera może wskoczyć Arka Gdynia, która rywalizować będzie z broniącymi się przed spadkiem Wigrami Suwałki. Drużyna z Legnicy natomiast ma tylko sześć punktów przewagi nad barażowym miejscem, dlatego każde oczko jest dla zespołu Ryszarda Tarasiewicza na wagę złota.