Chrobry - Sandecja: Gol numer 300. na wagę remisu

Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Przyjezdni prowadzili, na dodatek grali z przewagą zawodnika, a jednak pozwolili Chrobremu zapunktować.

Piłkarze Chrobrego Głogów / Piłkarze Chrobrego Głogów

Decyzja wojewody spowodowała, że mecz musiał być rozegrany bez publiczności. To konsekwencja zachowań kibiców w trakcie derbów Chrobry Głogów kontra Miedź Legnica. W tej sytuacji piłkarzy nie mógł nieść doping z trybun, a ci dostosowywali się swoją grą do atmosfery.

Przed przerwą bliżej wyjścia na prowadzenie byli głogowianie. W 7. minucie Bartosz Machaj trafił w słupek, a tuż przed przerwą jego wyczyn powtórzył brat Mateusz. Bramkarz Łukasz Radliński mógł otrzeć pot z czoła i odetchnąć, ponieważ miał dużo szczęścia.

Sandecja Nowy Sącz nie statystowała, a miała fragmenty meczu, w których przejmowała inicjatywę i atakowała. Bianconeri posyłali liczne dośrodkowania w pole karne przeciwnika, ale bramkarz Karol Szymański i obrońcy Chrobrego spisywali się bez zarzutu. 45 minut, bezbramkowy remis i nadzieja, że druga połowa dostarczy więcej wrażeń.

Krótko po powrocie z szatni piłkarze wysłali sygnał, że będzie ciekawie. Michał Ilków-Gołąb sprokurował rzut karny, a na dodatek zobaczył czerwoną kartkę. Chrobry mógł dostać za jedną sytuację podwójną karę, ale w 48. minucie Karol Szymański obronił strzał Wojciecha Trochima z 11. metra.

Przyjezdni mogli w tym momencie zwiesić głowy, ale było przeciwnie - poczuli krew i atakowali osłabionego Chrobrego. W 55. minucie Sandecja wyszła na prowadzenie, a gola zdobył w zaskakujący sposób Maciej Małkowski. To, co wydarzyło się później było powtórzeniem scenariusza z poprzedniego starcia obu drużyn.

Chrobry potrafił doprowadzić do wyniku 1:1 mimo gry w osłabieniu. W 62. minucie Damian Sędziak wyrównał płaskim strzałem i była to bramka numer 300. w historii występów głogowian na zapleczu Ekstraklasy. Jubileuszowe trafienie zaowocowało remisem i pozwoliło drużynom zachować status niepokonanych w rundzie wiosennej. Większy niedosyt czuła Sandecja.

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
0:1 - Maciej Małkowski 55'
1:1 - Damian Sędziak 62'

W 49. minucie Wojciech Trochim (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz obronił.

Chrobry: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Gracjan Horoszkiewicz, Kevin Lafrance (46' Mateusz Długołęcki), Adam Samiec - Szymon Drewniak, Mateusz Machaj (78' Patryk Malinowski) - Bartosz Machaj (55' Michał Michalec), Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak - Maciej Górski.

Sandecja: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Martin Cseh, Dawid Szufryn, Kamil Słaby - Grzegorz Baran, Matej Nather - Bartłomiej Dudzic (81' Josef Ctvrtnicek), Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (67' Bartosz Sobotka) - Filip Piszczek.

Żółte kartki: Lafrance, Bartosz Machaj, Sędziak, Drewniak (Chrobry) oraz Małkowski, Szufryn (Sandecja).

Czerwona kartka: Ilków-Gołąb (Chrobry) /48' - za faul taktyczny/

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Która drużyna zakończy sezon wyżej w tabeli I ligi?