Premiership: Manchester United nadal liderem

Manchester United liderem Premiership. Czerwone Diabły nie zwalniają tempa i w 25. kolejce rozgrywek pokonały na wyjeździe West Ham United. O końcowym wyniku zadecydował popis Ryana Giggsa, który w 62. minucie z łatwością minął dwóch rywali i precyzyjnym strzałem uzyskał jedynego gola w meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Młoty w żadnym stopniu nie ustępowały ekipie Alexa Fergusona i stawiały jej twardy opór. To gospodarze zresztą jako pierwsi zagrozili bramce rywala. W 12. minucie Carlton Cole przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska i, mimo że był przytrzymywany przez Rio Ferdinanda, wpadł w pole karne i próbował lobować Edwina Van der Sara. Holenderski golkiper złapał jednak lecącą tuż pod poprzeczkę piłkę.

Manchester United odpowiedział gospodarzom w 31. minucie, choć akurat ta sytuacja była dość przypadkowa. Na strzał z dystansu zdecydował się Paul Scholes. Futbolówka nie leciała w światło bramki, ale trącił ją Cristiano Ronaldo, co sprawiło, że Robert Green musiał wykazać się nie lada refleksem, by zapobiec utracie gola. Bramkarz Młotów nie zawiódł i tablicy wyników nadal było 0:0.

Kolejne klarowne sytuacje miały miejsce dopiero w drugiej połowie. Gra znów była wyrównana, lecz w 62. minucie Czerwonym Diabłom udało się objąć prowadzenie. W pojedynkę wywalczył je Ryan Giggs, który otrzymał dobre podanie na lewym skrzydle, po profesorsku minął Cole'a i Scotta Parkera, a następnie wpadł w pole karne i wpakował piłkę do siatki płaskim strzałem w długi róg. Zasłonięty Green nie miał w tym przypadku nic do powiedzenia i musiał skapitulować.

Piłkarze Gianfranco Zoli nie przejęli się utratą gola i do końca walczyli o uniknięcie porażki. W 70. minucie przed szansą stanął Cole, który uderzał dość ekwilibrystycznie po centrze Marka Noble'a. Jeden z piłkarzy Manchesteru zablokował jednak strzał rywala i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Pomimo ambitnej postawy, gospodarzom nie udało się wyrównać stanu rywalizacji i skromne prowadzenie Czerwonych Diabłów utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki zwycięstwu na Upton Park ekipa Alexa Fergusona powróciła na fotel lidera Premiership i nad FC Liverpoolem ma dwa punkty przewagi. Z kolei West Ham plasuje się na 8. pozycji i raczej nie grozi mu już spadek do The Championship.

West Ham United - Manchester United 0:1 (0:0)

0:1 - Giggs 62'

West Ham United: Green - Neill, Collins, Upson, Ilunga, Behrami (87' Tristan), Parker, Noble (77' Nsereko), Collison, Cole, Di Michele.

Manchester United: Van der Sar - Da Silva, Ferdinand, Vidić, O'Shea, Ronaldo, Scholes, Carrick, Giggs, Tevez (87' Park), Berbatov.

Żółte kartki: Neill (West Ham) oraz Vidić (Manchester Utd).

Sędzia: Phil Dowd.

Widzów: 34 958.