U-20: Skuteczni Włosi zbili Polaków i prowadzą w Turnieju Czterech Narodów

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w Szczecinie z Włochami i straciła na ich rzecz prowadzenie w Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni mieli swoje szanse podbramkowe, ale przyjezdni byli znacznie skuteczniejsi.

Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna

Pierwszą szansę na zdobycie gole miał w 3. minucie Dawid Kort. Pomocnik był jedynakiem powołanym na zgrupowanie z Pogoni Szczecin. Za nim szalone dni. Na początek weekendu zagrał w rezerwach klubu, a dzień później zdobył debiutanckiego gola w Ekstraklasie. W środę mógł ponownie trafić na swoim stadionie, ale uderzył niecelnie po przejęciu wykopu Wladimiro Falcone.

Kwadrans otwierający spotkanie ze wskazaniem na Polaków. Włosi potrzebowali czasu, by złapać właściwy rytm na boisku. Zabójcze były ich szybkie wypady z boku boiska. W 17. minucie Andrea Palazzi ucieszył się hucznie po swoim strzale na 0:1, a za piękną akcję i asystę podziękował Alessandro Piu.

Italia jest znana z żelaznej defensywy i przy korzystnym wyniku kontrolowała wydarzenia na murawie. Po stronie Polaków wyróżniali się Paweł Stolarski, którego rajdy wprowadzały dużo zamieszania i były kończone najgroźniejszymi strzałami, a także pracowity Lukas Klemenz. Biało-czerwoni mieli problem z kończeniem swoich akcji w przeciwieństwie do zabójczo skutecznych przyjezdnych.

Włosi podwyższyli prowadzenie po przerwie. Michele Rocca znalazł się na drugim słupku i bezwzględnie uderzył głową do bramki na 0:2. Po chwili podobna sytuacja pod przeciwną bramką, jednak Jakub Arak nie zdobył gola kontaktowego z dośrodkowania Korta. Minęła nieco ponad godzina i wychowanek Pogoni zakończył swój udział w meczu.

Polska przegrała w Szczecinie 0:3, co potwierdza, że miasto nad Odrą nie jest szczęśliwe dla reprezentacji młodzieżowych. Wynik ustalił Andrea Gazbarro precyzyjnym, płaskim uderzeniem z linii pola karnego. W tym momencie na trybunach była już garstka kibiców. Ani wynik meczu, ani deszczowa pogoda nie zachęcały do pozostania.

Organizacja wydarzenia w Szczecinie pozostawiała dużo do życzenia. Niską notę zapewniają skąpa promocja, niska frekwencja i chaos, który panował na stadionie.

Reprezentacja Polski U-20 - Reprezentacja Włoch U-20 0:3 (0:1)
0:1 - Andrea Palazzi 17'
0:2 - Michele Rocca 55'
0:3 - Andrea Gasbarro 85'

Polska: Mateusz Kuchta (46' Wojciech Fabisiak) - David Niepsuj, Gracjan Horoszkiewicz, Jan Bednarek, Patryk Stępiński - Michał Nalepa (61' Jakub Łukowski), Lucas Klemenz (70' Damian Rasak) - Paweł Stolarski (81' Karol Żwir), Dawid Kort (61' Igor Sapała), Dariusz Formella (46' Mateusz Wdowiak) - Karol Angielski (46' Jakub Arak).

Włochy: Wladimiro Falcone - Lorenzo Venuti (89' Lorenzo Dickmann), Arturo Calabresi, Pietro Ceccaroni (89' Sebastiano Luberto) Marco Pinato (35' Andrea Gasbarro) - Leonadro Capezzi (89' Giovanni Sbrissa), Andrea Palazzi (75' Fabio Gerli) - Daniele Verde (46' Patrick Ciurria), Michele Rocca, Leonardo Morosini (85' Pierluigi Cappelluzzo) - Alessandro Piu.

Żółte kartki: Angielski, Klemenz (Polska) oraz Gasbarro (Włochy).

Sędzia: Robert Schroeder (Niemcy).