Towarzysko: Remis w wyspiarskiej potyczce. Rywale Polaków nie zachwycili

Piłkarze Irlandii Północnej zremisowali w Cardiff z Walią 1:1. Pierwszy rywal Polaków na Euro 2016 nie zachwycił, ale był bliski wygranej. Tę zabrał im tuż przed końcem gol z rzutu karnego.

Dominik Polesiński
Irlandia Północna PAP/EPA / Andrew Paton / Irlandia Północna

Od pierwszych minut widać było, że spotkanie ma charakter towarzyski, a ci którzy spodziewali się twardej wyspiarskiej gry, mogli czuć się zawiedzeni. Piłkarze nie zaprezentowali niczego nadzwyczajnego, w pierwszej połowie oddając zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Było to w 20. minucie, ale groźne uderzenie Davida Cotterilla z rzutu wolnego obronił Michael McGovern.

W drugiej połowie jakość nie uległa poprawie, a groźne strzały można było policzyć na palcach jednej ręki. Pierwsza bramka padła w 60. minucie. Piłkarze Irlandii Północnej szybko rozegrali rzut rożny i po jednym z dośrodkowań powstał chaos w polu karnym. Najlepiej w sytuacji odnalazł się Craig Cathcart, mocnym strzałem pakując piłkę obok bezradnego bramkarza.

Gospodarzom udało się odpowiedzieć tuż przed końcem. Simon Church został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez Garetha McAuley'a i sędzia podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją sam poszkodowany, uderzając mocno w lewy róg. Bramkarz wyczuł zamiary strzelca, ale nie był w stanie zatrzymać piłki.

Reprezentacja Walii - Reprezentacja Irlandii Północnej  1:1 (0:0)
0:1 - Craig Cathcart 60'
1:1 - Simon Church (k.) 89'

Reprezentacja Walii: Wayne Hennessey (46' Danny Ward) - Chris Gunter, Ashley Williams, James Chester, Adam Matthews, George Williams (61' Lloyd Isgrove), Joe Ledley (46' Andrew Crofts), David Vaughan (70' Joe Allen), David Cotterill, Tom Lawrence (61' Jonny Williams), Sam Vokes (76' Simon Church).

Reprezentacja Irlandii Północnej: Michael McGovern - Conor McLaughlin (81' Aaron Hughes), Gareth McAuley, Jonny Evans (73' Daniel Lafferty), Craig Cathcart, Paddy McNair (73' Paul Paton), Oliver Norwood, Steven Davis, Stuart Dallas (90+2' Shane Ferguson) , Kyle Lafferty (81' Billy McKay), Conor Washington (46' Jamie Ward).

Sędzia: Steven McLean (Szkocja).