Świetne widowisko w Siedlcach. Kolejna porażka Zagłębia!

Piłkarze Pogoni Siedlce sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom. Podopieczni Marcina Sasala pokonali w sobotę faworyzowane Zagłębie Sosnowiec.

Jakub Artych
Materiały prasowe / Kamil Sulej

Pojedynek w Siedlcach rozpoczął się... z blisko 30-minutym opóźnieniem. Wszystko z powodu awarii agregatu, który znajduje się na stadionie Pogoni. Jak się później okazało, wymuszona przerwa zdecydowanie lepiej wpłynęła na biało-niebieskich.

Piłkarze z Siedlec sobotni pojedynek rozpoczęli z wielkim animuszem. Świetna gra Pogoni bardzo szybko przełożyła się na dogodne sytuacje bramkowe, z których podopieczni Marcina Sasala skorzystali w 7 i 9 minucie. Najpierw Rafał Augustyniak zagrał na skrzydło do Dawida Dzięgielewskiego, ten wyłożył futbolówkę Mariuszowi Rybickiemu, który strzałem z pierwszej piłki dopełnił formalności. 120 sekund później cudownym uderzeniem popisał się Kamil Jonkisz, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Zagłębia.

Drużyna z Sosnowca w pierwszej połowie była tylko tłem dla rywali. Podopieczni Artura Derbina obudzili się dopiero w drugiej połowie, w której goście przejęli kontrolę nad spotkaniem. Kwestią czasu było, kiedy Zagłębie zdobędzie kontaktową bramkę. Ostatecznie stało się w 63 minucie, w której Żarko Udovicić w indywidualnej akcji minął trzech zawodników Pogoni, zagrał do Roberta Bartczaka, a ten zdobył bramkę na 2:1.

Wydawało się, iż bliżej strzelenia kolejnej bramki jest Zagłębie. Nic bardziej mylnego. Katastrofalnie w polu karnym zachował się obrońca z Sosnowca, który w niegroźnej sytuacji sfaulował Daniela Gołębiewskiego. Rzut karny na bramkę dla Pogoni Siedlce zamienił Mateusz Żytko.

Piłkarzom Zagłębia brakowało precyzji w grze. Dopiero w ostatniej minucie podopieczni Artura Derbina zdołali uzyskać drugą bramkę. Strzelcem gola okazał się Jakub Arak, którzy wykorzystał błąd Rafała Zembrowskiego. Cenne trzy punkty w Wielką Sobotę zostały jednak w Siedlcach. - Fatalną pierwszą połową zepsuliśmy sobie święta - podsumował krótko opiekun Zagłębia Sosnowiec.

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0)
1:0 - Mariusz Rybicki 7'
2:0 - Kamil Jonkisz 9'
2:1 - Robert Bartczak 63'
3:1 - Mateusz Żytko (k.) 76'
3:2 - Jakub Arak 90+4

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński (86' Rafał Maćkowski), Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Kamil Jonkisz, Daniel Dybiec, Rafał Augustyniak, Dawid Dzięgielewski (67' Bartosz Osoliński), Mariusz Rybicki (82' Adam Duda), Daniel Gołębiewski.

Zagłębie Sosnowiec: Matko Perdijić - Marcin Sierczyński, Dimitar Vezalov, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Grzegorz Fonfara (80' Jakub Wilk), Martin Pribula, Michał Fidziukiewicz, Adrian Paluchowski (80' Jakub Arak).

Żółte kartki: Rafał Zembrowski, Daniel Gołębiewski, Rafał Augustyniak, Adam Duda (Pogoń) oraz Adrian Paluchowski, Marcin Sierczyński (Zagłębie).