Towarzysko: Hiszpanie bez rumieńców w Rumunii

Rumunia zremisowała 0:0 na swoim terenie z Hiszpanią. Drużyna z Karpat zaprezentowała się solidnie w meczu towarzyskim i oddała więcej strzałów niż mistrzowie Europy.

45 minut starcia było bezbramkowe i wyrównane. Hiszpanie mieli 70 procent posiadania piłki, ale gra kleiła im się często tylko do pola karnego. Najgroźniejsi byli w kwadransie otwierającym spotkanie, kiedy Ciprian Tatarusanu musiał odbić strzał głową Gerarda Pique i nogą Davida Silvy. Bramkarz z klubu Jakuba Błaszczykowskiego spisał się w obu sytuacjach wzorowo.

Czasem Hiszpanom brakowało decyzji o strzale lub sztampowego zakończenia akcji. Mieli aż 7 rzutów rożnych i wszystkie rozegrali krótko. Rumunii stawiali na prostsze rozwiązania i Iker Casillas musiał trochę popracować. Nicolae Stanciu zatrudnił golkipera strzałami z ostrego kąta oraz z dystansu.

U Rumunów wyróżniali się właśnie Stanciu oraz Adrian Popa, natomiast u gości David Silva. Po jego akcji indywidualnej Hiszpanie mieli przewagę liczebną w polu karnym przeciwnika, ale zabrakło im decyzji o strzale, a rywale zablokowali ich bezsensowną wymianę podań.

Pierwsza połowa była żywa i mogła się podobać. Brakowało jednak goli, więc piłkarze mieli nad czym dyskutować w szatni. Już w 47. minucie Pique miał świetną szansę, by zdobyć gola. Hiszpanie w końcu dośrodkowali z narożnika boiska, a obrońca FC Barcelona miał dużo czasu, by przymierzyć do siatki. Był jednak jakby zaskoczony sytuacją i huknął z bliska wprost w Tatarusanu.

W 52. minucie Pique został zmieniony na bardziej ofensywnego Nacho. Selekcjoner Vicente del Bosque rzucił siły do ataku i nieomal został ukarany przez Florina Andone. Rumun wybiegł w tempo do podania z głębi pola, po czym za mocno podekscytował się sytuacją sam na sam z Casillasem i strzelił niecelnie. Bardziej wytrawny napastnik wykorzystałby okazję.

Wyniku meczu towarzyskiego nie zmienili wprowadzeni następnie Fabregas, Mata i Aduriz. Hiszpanie nie znaleźli sposobu, by wbić gola solidnie grającemu zespołowi z Karpat.

Rumunia - Hiszpania 0:0

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Steliano Filip - Mihai Pintilii (90+1 Adrian Ropotan), Ovidiu Hoban - Adrian Popa (61' Gabriel Torje), Nicolae Stanciu (85' Lucian Sanmartean), Bogdan Stancu (67' Andrea Ivan) - Florin Andone (74' Raul Rusescu).

Hiszpania: Iker Casillas - Mario Gaspar, Gerard Pique (52' Nacho), Marc Bartra, Jordi Alba - Pedro Rodriguez (67' Juan Mata), Sergi Roberto (60' Cesc Fabregas), Koke, Nolito (46' Isco) - David Silva (79' Alvaro Morata), Paco Alcacer (60' Aritz Aduriz).

Żółte kartki: Popa (Rumunia) oraz Alba, Isco (Hiszpania).

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja).

Źródło: TVP S.A.

Reprezentacja Hiszpanii obroni mistrzostwo Europy?