Bundesliga: Wolfsburg rozbity przed meczem z Realem! Bayer wygrał trzeci raz z rzędu

Już w środę VfL Wolfsburg podejmie Real Madryt w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów, tymczasem zespól Dietera Heckinga nie znajduje się w wysokiej dyspozycji. W piątek uległ w spotkaniu ligowym Bayerowi Leverkusen 0:3.

Konrad Kostorz
East News

Po porażce 0:1 z Hoffenheim i remisie 1:1 z Darmstadt Wolfsburg czekało trudne zadanie, choć BayArena nie jest w tym sezonie twierdzą (Aptekarze doznali czterech porażek ligowych). Wilki nie miały zbyt wielu argumentów przeciwko solidnie grającemu Bayerowi, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w Bundeslidze, wcześniej pokonując 1:0 HSV i 2:0 VfB Stuttgart.

U boku Stefana Kiesslinga w linii ataku nieoczekiwanie nie pojawił się Javier Hernandez, a 19-letni Julian Brandt. To właśnie ten zawodnik otworzył wynik spotkania w 27. minucie, popisując się idealnym strzałem po dokładnym podaniu Hakana Calhanoglu w pole karne.

"Chicharito" wcielił się w piątek w rolę dżokera i z tego zadania wywiązał się znakomicie. Krótko po wejściu na boisko przegrał wprawdzie pojedynek z Diego Benaglio, ale kilka chwil później oddał mierzone uderzenie sprzed linii pola karnego i piłka wpadła do siatki po odbiciu od słupka.

Przyjezdnych pogrążył coraz regularniej występujący w drużynie Rogera Schmidta Wladlen Jurczenko. Mało znany Ukrainiec mocnym strzałem sfinalizował akcję Kiesslinga z Hernandezem, a Aptekarze w tabeli przesunęli się na czwartą pozycję i mają dobrą pozycję wyjściową w walce o awans do Ligi Mistrzów.

Odnotujmy, że w 88. minucie oficjalny debiut w Bayerze zaliczył Charles Aranguiz. Chilijczyk pozyskany latem 2015 roku za 13 mln euro od sierpnia leczył poważną kontuzję.

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)
1:0 - Brandt 27'
2:0 - Hernandez 73'
3:0 - Jurczenko 87'

Bayer: Leno - Jedvaj, Tah, Ramalho, Wendell - Bellarabi, Kramer, Bender (61' Hernandez), Calhanoglu (64' Jurczenko) - Kiessling (88' Aranguiz), Brandt.

Wolfsburg: Benaglio - Traesch (46' Henrique), Knoche (82' Ascues), Dante, Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Vieirinha, Draxler, Schuerrle - Kruse (63' Schaefer).

Żółte kartki: Dante, Draxler, Arnold, Schuerrle (Wolfsburg).