Serie A: 30. gol Higuaina nie uratował SSC Napoli, Juventus już z 6-punktową przewagą!

Do sporej niespodzianki doszło w meczu 31. kolejki Serie A pomiędzy Udinese Calcio a SSC Napoli. Gospodarze plasujący się w dolnych rejonach tabeli pokonali wicelidera rozgrywek 3:1.

Konrad Kostorz
PAP

Maurizio Sarri nie mógł wystawić kontuzjowanego Pepe Reiny i między słupkami Azzurrich pojawił się 23-letni Gabriel. Dla mało doświadczonego Brazylijczyka nie był to udany występ, choć obronił strzał Bruno Fernandesa z rzutu karnego. Pomocnik Udinese w 14. minucie z "wapna" się nie pomylił, jakkolwiek oddał słabej jakości strzał. W drugim przypadku górą był już bramkarz.

Fatalny błąd przytrafił się Gabrielowi tuż przed przerwą - piłka odskoczyła mu od stopy i przejął ją Duvan Zapata, by po chwili dośrodkować w pole karne. Tam czekał już Fernandes i kapitalnym uderzeniem z przewrotki trafił do opuszczonej przez Gabriela bramki.

Dla SSC na Stadio Friuli trafił tylko Gonzalo Higuain i był to jego 30. gol w tym sezonie ligowym! Argentyńczyk jest coraz bliższy wyrównania najlepszego od ponad pół wieku wieku dorobku strzeleckiego w Serie A - 31 goli Luki Toniego w sezonie 2005/2006. "Pipita" nie dogoni go jednak za tydzień w spotkaniu z Hellasem Werona, ponieważ będzie pauzował za czerwoną kartkę. Powód? W 75. minucie mając już na koncie ostrzeżenie, zaatakował rywala bez piłki i arbiter wyrzucił go z boiska.

W drugiej połowie wygraną Udinese przypieczętował Cyril Thereau, który świetnie wykończył dośrodkowanie Silvana Widmera. Gabriel nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Napoli po trzech kolejnych ligowych zwycięstwach mocno rozczarowało i w tabeli traci już 6 punktów do Juventusu Turyn, który dodatkowo ma lepszy bilans bezpośredniego meczu. Scudetto coraz bardziej oddala się do drużyny Sarriego.

Udinese Calcio - SSC Napoli 3:1 (2:1)
1:0 - Fernandes (k.) 14'
1:1 - Higuain 24'
2:1 - Fernandes 45+1'
3:1 - Thereau 57'

W 25. minucie Fernandes nie wykorzystał rzutu karnego (Gabriel obronił).

Udinese: Karnezis - Heurtaux, Danilo, Felipe - Widmer, Agyemang-Badu, Kuzmanović, Fernandes, Armero (75' Piris) - Thereau (84' Perica) - Zapata (64' Matos).

Napoli: Gabriel - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho (74' El Kaddouri), Hamsik - Callejon (58' Mertens), Higuain, Insigne (72' Gabbiadini).

Czerwona kartka: Higuain /75' za drugą żółtą/ (Napoli).

Żółte kartki: Heurtaux, Kuzmanović, Fernandes, Widmer, Thereau (Udinese) oraz Koulibaly, Ghoulam, Higuain, Jorginho (Napoli).