Premier League: Bezcenne zwycięstwo Man Utd, Liga Mistrzów na wyciągnięcie ręki!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / NEWSPIX / Na zdjęciu: Anthony Martial
Newspix / NEWSPIX / Na zdjęciu: Anthony Martial

Manchester United wciąż z realnymi szansami na pierwszą czwórkę Premier League! W niedzielę Czerwone Diabły pokonały u siebie Everton 1:0 i mają tylko jeden punkt straty do Manchesteru City!

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa w zasadzie do zapomnienia. Tempo było wprawdzie dość szybkie, ale oba zespoły miały ogromne problemy z dokładnością, przez co stwarzały znikome zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Widowisko rozkręciło się po przerwie. Znakomitym posunięciem okazało się wprowadzenie na boisko Timothy'ego Fosu-Mensaha. Właśnie on zaliczył asystę przy decydującej bramce Anthony'ego Martiala. Zagrał piłkę idealnie między obrońców a Joela Roblesa, zaś Francuz pokonał golkipera Evertonu strzałem z kilku metrów.

The Toffees mogli błyskawicznie wyrównać, bowiem w 56. minucie w poprzeczkę główkował Phil Jagielka. Goście szarpali do końca, momentami w polu karnym Czerwonych Diabłów robiło się bardzo gorąco, kolejne gole jednak nie padły i pełna pula powędrowała na konto zespołu Louisa van Gaala.

Manchester United zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do Manchesteru City. Walka o udział w Lidze Mistrzów zapowiada się jeszcze ekscytująco!

Manchester United - Everton 1:0 (0:0) 1:0 - Anthony Martial 54'

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind (82' Antonio Valencia), Marcos Rojo (46' Timothy Fosu-Mensah), Michael Carrick (58' Ander Herrera), Morgan Schneiderlin, Jesse Lingard, Juan Mata, Anthony Martial, Marcus Rashford.

Everton: Joel Robles - Seamus Coleman, John Stones, Phil Jagielka, Leighton Baines, James McCarthy, Tom Cleverley, Gerard Deulofeu (63' Kevin Mirallas), Ross Barkley (87' Oumar Niasse), Aaron Lennon, Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Chris Smalling, Jesse Lingard (Manchester United).

Sędzia: Andre Marriner.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.