Bundesliga: Trwa wyjazdowy koszmar Gladbach, Werder i Eintracht przegrały kluczowe mecze

Borussia Moenchengladbach doznała 9. wyjazdowej porażki w tym sezonie, ulegając FC Ingolstadt (0:1). Po cenne zwycięstwa sięgnęły poza własnymi obiektami SV Darmstadt, TSG 1899 Hoffenheim i FC Augsburg.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Andreas Gebert / PAP/EPA / Andreas Gebert

Gladbach przyzwyczaili kibiców do świetnej gry na Borussia-Park (ostatnio 5:0 z Herthą) i słabej na wyjazdach. W Ingolstadt również spisali się przeciętnie, choć mieli okazje do pokonania Ramazana Ozcana. Bramkarz beniaminka w samej końcówce sprawił, że goście nie odrobili straty powstałej po trafieniu Moritza Hartmanna z 87. minuty.

Ekipa Andre Schuberta nie wykorzystała potknięcia Herthy Berlin (2:2 z Hannoverem 96) i zdecydowanie zmniejszyła szanse na awans do Ligi Mistrzów. Z taką postawą na wyjazdach Gladbach w elitarnych rozgrywkach nie mają jednak czego szukać.

Coraz bliżej pozostania w Bundeslidze jest beniaminek SV Darmstadt, który w przeciwieństwie do Gladbach znakomicie punktuje poza własnym stadionem. W tabeli wyjazdowej Lilie zajmują trzecią pozycję z 23 punktami w 15 pojedynkach! W sobotę waleczny zespół Dirka Schustera wypunktował HSV i oddalił się od strefy spadkowej.

Powody do zmartwienia ma nowy trener Eintrachtu Niko Kovac. Orły pod wodzą Chorwata dotąd grały obiecująco, ale tym razem przegrały z bezpośrednim konkurentem do utrzymania - TSG 1899 Hoffenheim. Julian Nagelsmann trafił ze zmianami, ponieważ gole strzelali dżokerzy Nadiem Amiri i Mark Uth. Eugen Polanski na boisku pojawił się w 86. minucie.

Eintracht znajduje się w trudnym położeniu podobnie jak Werder, który poległ w "meczu o sześć punktów" z Augsburgiem. Bremeńczycy wyszli na prowadzenie przed przerwą, ale później Felix Wiedwald dwukrotnie skapitulował. Po raz drugi w 87. minucie, kiedy Daniel Baier dośrodkował do Jeong-Ho Honga, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Hamburger SV - SV Darmstadt 98 1:2 (0:1)
0:1 - Aytac Sulu 38'
0:2 - Jerome Gondorf 54'
1:2 - Lewis Holtby 90+2'

FC Ingolstadt 04 - Borussia Moenchengladbach 1:0 (0:0)
1:0 - Moritz Hartmann 87'

Werder Brema - FC Augsburg 1:2 (1:0)
1:0 - Florian Grillitsch 43'