Jupiler League: Standard powrócił na fotel lidera

Piłkarze Standardu Liege wykorzystali piątkową wpadkę FC Brugge i dzięki zwycięstwu w wyjazdowym meczu z KVC Westerlo 3:1 odzyskali przewodnictwo w lidze. W zakończonym remisem 2:2 spotkaniu RAEC Mons z FCV Dender 90-minutowy występ zanotował Marcin Żewłakow.

Daniel Rosół

Kibice Standardu Liege znowu mogą odetchnąć. Ich ulubieńcy, po zaledwie tygodniu spędzonym na 2. miejscu w tabeli, odzyskali żółta koszulkę lidera. Jednak w sobotni wieczór podopiecznym Michela Preud?homme?a nie było łatwo o zwycięstwo. W Westerlo już 3. minucie to gospodarze objęli prowadzenie po golu Barta van den Eede, wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Gracze KVC schodzili na przerwę ze skromną zaliczką, a kibice na trybunach zastanawiali się, czy 1 marca to dzień, w którym wreszcie znajdzie się zespół zdolny pokonać Standard w rozgrywkach ligowych. Okazało się, że nie, bo Les Rouches w ostatnich dwóch kwadransach doszli do głosu. W 63. minucie w stylu Tomasza Hajto rzut z auto wykonał Oguchi Enyewu, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marouane Fellaini, który doprowadził do wyrównania. Po 13 minutach goście objęli prowadzenie, dzięki celnej główce Dieumerci Mbokaniego. W 80. minucie Axel Witsel ustalił końcowy wynik na 3:1 dla drużyny z Liege.

Całe spotkanie w barwach FCV Dender rozegrał Marcin Żewłakow, jednak polski napastnik nie zdołał wpisać się na listę strzelców, a jego zespół zremisował w Mons 2:2. Beniaminek po golach Normaine Sylli (15?) i Henriego Munyanezy (34?) prowadził już 2:0, ale fatalne błędy w obronie kosztowały zespół z Denderleeuw utratę, wydawało się już pewnego, zwycięstwa. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Mohamed Dahmane, a tuż przed końcowym gwizdkiem Francois Zoko doprowadził do wyrównania. Oba zespołu kończyły mecz w dziesiątkę, bo w ostatnim kwadransie gry czerwonymi kartkami ukarani zostali: Mohammad Brahami (RAEC, 76. minuta) oraz Munyaneza (Dender, 86. minuta).