Hiszpania lepsza od Anglii, Paragwaj pokonał Peru

Bez niespodzianek zakończyły się ostatnie z rozegranych towarzyskich meczów piłkarskich. Hiszpania pokonała 2:0 Anglię, Portugalia ze sporymi problemami, ale okazała się lepsza od Finlandii, Wenezuela ograła Gwatemalę, Kolumbia nie dała szans Haiti, a Paragwaj wygrał z Peru.

Adam Kiołbasa

W jednym z najciekawszych meczów towarzyskich będąca aktualnym mistrzem Europy Hiszpania, okazała się lepsza od Anglii, której strzeliła dwie bramki, a nie straciła żadnej. Wynik rywalizacji otworzył w 36. minucie David Villa, a w 83. na 2:0 zdołał podwyższyć Llorente.

Z problemami, ale wygrała także Portugalia, która ostatecznie okazała się lepsza od Finlandii. O zwycięstwie gospodarzy przesądziło dopiero trafienie z 79. Cristiano Ronaldo. Wówczas skrzydłowy Manchesteru United zamienił rzut karny na bramkę.

Paragwaj pokonał Peru, chociaż o zwycięstwo nie było gościom łatwo. Już w 19. wynik rywalizacji otworzył Riveros, ale później miejscowi mieli kilka szans na doprowadzenie do wyrównania. Żadnej z nich nie zdołali jednak wykorzystać.

Wenezuela ograła Gwatemalę, ale nie wiadomo, jakim rozstrzygnięciem zakończyłoby się to starcie, gdyby goście nie kończyli go w dziesiątkę. W 49. prowadzenie przyjezdnym dał Pezzarossi, ale po dziesięciu minutach wszystko skomplikowała czerwona kartka, którą zobaczył Noriega. Bramki Maldonado i Rondona ostatecznie pozwoliły wygrać gospodarzom.

Ponadto Kolumbia pokonała Haiti i objęła prowadzenie już w 14. minucie za sprawą Marina. W 60. wynik rywalizacji na 2:0 ustalił Torres.