Bayern zgodnie z planem w finale Pucharu Niemiec! Dublet Thomasa Muellera, mała pomoc arbitra

Bayern Monachium został pierwszym finalistą Pucharu Niemiec. Liderzy Bundesligi pokonali u siebie 2:0 Werder Brema po dwóch golach Thomasa Muellera. Przeciętnie spisał się Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/Andreas Gebert

W sobotnim meczu ligowym Schalke 04 starało się sformować szczelną obronę na Allianz Arena. Na połowę Bayernu nie zapędzało się prawie wcale. Do przerwy plan realizowało bez zarzutu i było 0:0. Później jednak Bawarczycy trzy razy znaleźli sposób na defensywę królewsko-niebieskich i pewnie wygrali 3:0, a goście zostawili po sobie beznadziejne wrażenie.

Trener Werderu Viktor Skripnik postanowił nie kopiować stylu Schalke. Bremeńczycy rzucili wyzwanie faworytowi i starali się grać otwarty futbol. Agresywnym pressingiem utrudniali zawodnikom Pepa Guardioli, którzy nie potrafili przejść do charakterystycznego dla siebie ataku pozycyjnego. Z tak odważnym nastawieniem przybywają na Allianz Arena tylko nieliczni.

Bayern nie miał więc miażdżącej przewagi, ale wypunktował ambitnego rywala. Po półgodzinie gry Thomas Mueller zgubił krycie po dośrodkowaniu Xabiego Alonso z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał bezradnego Felixa Wiedwalda. To był de facto jedyny błąd defensorów Werderu, którzy szczelnie pilnowali zwłaszcza Roberta Lewandowskiego. Polak nie potrafił rozwinąć skrzydeł.

Po przerwie Werder nadal starał się zagrozić Manuelowi Neuerowi. Kilka akcji przyjezdnych świetnie się zapowiadało i kończyło dopiero w polu karnym Bayernu. Co więcej, w 62. minucie David Alaba tak pechowo kopnął piłkę, że przelobowała bramkarza. Na szczęście dla Austriaka arbiter uznał, iż był on faulowany przez Fina Bartelsa.

W tym przypadku sędzia się nie pomylił, za to błędną decyzję podjął kilka chwil później. Ocenił bowiem, że Janek Sternberg przewinił w polu karnym na Arturo Vidalu, podczas gdy do kontaktu nie doszło, a Chilijczyk "zanurkował". Nadarzającej się szansy nie zmarnował Mueller, który zmylił Wiedwalda.

Bayern po raz 21. zagra w finale Pucharu Niemiec. Dotąd wygrywał w meczu o tytuł 17 razy, ostatnio w 2008, 2010, 2013 i 2014 roku. Jego rywalem 21 maja w Berlinie będzie albo Hertha BSC, albo Borussia Dortmund, które zmierzą się 20 kwietnia.

Bayern Monachium - Werder Brema 2:0 (1:0)
1:0 - Mueller 30'
2:0 - Mueller (k.) 71'

Bayern: Neuer - Lahm, Alaba, Martinez, Bernat (59' Benatia) - Alonso - Coman (67' Vidal), Goetze (61' Thiago), Mueller, Ribery - Lewandowski.

Werder: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Sternberg - Fritz (83' Kleinheisler), Grillitsch - Yatabare (74' Oztunali), Junuzović, Bartels - Pizarro (73' Ujah).

Żółta kartka: Fritz (Werder).

Sędzia: Tobias Stieler.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)