Remis Chojniczanki z Chrobrym w debiucie Macieja Bartoszka

Piłkarze Chojniczanki Chojnice zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów w pierwszym meczu pod wodzą Macieja Bartoszka. Po przerwie prowadzenie odebrał im najlepszy strzelec przyjezdnych.

Gola dla Chojniczanki Chojnice zdobył Patryk Mikita w 52. minucie. Napastnik wskoczył do składu po pauzie i mógł zostać bohaterem. Blasku odjęło mu trafienie na 1:1 Macieja Górskiego, najlepszego strzelca Chrobrego Głogów. Na ostatnie minuty wbiegł Tomasz Mikołajczak. Gracz Chojniczanki przechodził żmudną rehabilitację od października.

Chojniczanka kumulowała energię na ten mecz przez dwa tygodnie, a Mikita przez trzy, ponieważ przed pauzą całego zespołu napastnik nie mógł zagrać z powodu żółtych kartek. Napastnik strzelił groźnie zaraz po rozpoczęciu meczu, a następną sytuację podbramkową stworzył Pawłowi Zawistowskiemu.

Chojna atakowała, Chrobry nie statystował, więc było co oglądać. Przed przerwą goli zabrakło, choć obie drużyny miały szanse na ich zdobycie. Groźnie strzelali Andrzej Rybski, Rogalski, a po przeciwnej stronie boiska Mateusz Machaj. W 21. minucie strzał pomocnika z Głogowa obronił Damian Podleśny, choć wydawało się, że bramkarz Chojniczanki nie będzie mieć dużo do powiedzenia. Na koniec odpowiedź golkipera Chrobrego, który zatrzymał bombę Macieja Rogalskiego.

Druga część meczu to paradoksalnie więcej gry w środku pola, ale z dwoma golami i strzałem Chrobrego w słupek. Skończyło się remisem 1:1 po trafieniach Mikity oraz Górskiego. Szczególnie akcja bramkowa przyjezdnych mogła się podobać.

Chojniczanka wykonała kroczek w kierunku utrzymania, ale nie może ani na moment odetchnąć. Nad strefą spadkową ma tylko dwa oczka przewagi. Gospodarzom udało się przerwać passę Chrobrego, który w poprzednich kolejkach miał bilans dwa zwycięstwa, sześć goli strzelonych i zero straconych.

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
1:0 - Patryk Mikita 52'
1:1 - Maciej Górski 62'

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak - Maciej Rogalski, Andrzej Rybski (76' Daniel Feruga), Bartłomiej Niedziela (67' Łukasz Kosakiewicz) - Patryk Mikita (82' Tomasz Mikołajczak).

Chrobry: Sławomir Janicki – Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Michał Michalec, Adam Samiec – Mateusz Machaj, Szymon Drewniak – Dominik Kościelniak (86' Karol Hodowany), Łukasz Szczepaniak (70' Marcel Gąsior), Paweł Wojciechowski (59' Damian Sędziak) – Maciej Górski.

Żółte kartki: Biernat, Niedziela (Chojniczanka) oraz Samiec, Machaj (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Czy Chojniczanka Chojnice utrzyma się w I lidze?