26. kolejka Serie A: Pewne zwycięstwo Romy

W meczu inaugurującym 26. kolejkę rozgrywek piłkarskiej Serie A AS Roma bez żadnych problemów pokonała AC Parmę. Giallorossi zainkasowali drużynie Gialloblu aż cztery bramki, a nie stracili żadnej. Tym samym gospodarze umocnili się na pozycji wicelidera.

Adam Kiołbasa

Rzymianie już do przerwy prowadzili 1:0, bowiem na listę strzelców się wpisał Alberto Aquilani. Po zmianie stron miejscowi nie dali już żadnych szans swojemu przeciwnikowi. W 51. swojaka strzelił Falcone, na dziesięć minut przed końcem na 3:0 podwyższył Francesco Totti, a w doliczonym czasie gry wynik pojedynku na 4:0 ustalił Mirko Vucinic.

AS Roma - AC Parma 4:0 (1:0)
1:0 - Aquilani 27?
2:0 - Falcone (sam.) 51?
3:0 - Totti 80?
4:0 - Vucinic 90?+4?

Roma: Doni, Cicinho, Ferrari, Panucci, Tonetto (81? Antunes), Aquilani, M. Brighi, Taddei, Giuly (64? Esposito), A. Mancini (74? Vucinic), Totti.

Parma: Bucci, Coly (57? Pisanu), Falcone, M. Rossi, D. Zenoni, Dessena Morrone, Cigarini, Castellini, Gasbarroni (78? Reginaldo), Budan (57? C. Lucarelli).

Żółte kartki: Aquilani (Roma) oraz Castellini, Rossi (Roma).