Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jacek Bednarz w zarządzie Ekstraklasy SA

Jacek Bednarz został nowym członkiem zarządu Ekstraklasy SA. Były prezes Wisły Kraków rozpocznie pracę 1 lipca, ponieważ do 30 czerwca pełni funkcję prokurenta w Ruchu Chorzów.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Jacek Bednarz będzie odpowiedzialny za wdrożenie projektu rozwoju akademii piłkarskich, modelu szkolenia młodzieży w klubach Ekstraklasy oraz bezpośrednią współpracę z akcjonariuszami oraz klubami profesjonalnej ligi piłkarskiej.

- Ekstraklasa przez ponad 10 lat zbudowała silne fundamenty sportowe i biznesowe profesjonalnej ligi piłkarskiej. Dzisiaj wchodzi w zupełnie nowy etap. Obecność Jacka Bednarza, człowieka niezwykle doświadczonego oraz doskonale znającego realia klubowe polskiej piłki ligowej, gwarantuje wytyczenie nowych kierunków rozwoju nie tylko spółki, ale przede wszystkim budowanie siły całej ligi. Przed Jackiem stoi gigantyczne wyzwanie stworzenia struktur profesjonalnych akademii piłkarskich Ekstraklasy, szkolących dzieci i młodzież. To jeden z priorytetów obecnego zarządu spółki - mówi przewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasy SA, Maciej Wandzel.

49-letni Bednarz ma za sobą bogatą karierę piłkarską. W Ekstraklasie rozegrał 317 spotkań w barwach Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. Ze stołecznym klubem sięgnął po mistrzostwo, dwa puchary i Superpuchar Polski.

Po zakończeniu kariery był rzecznikiem prasowym Legii Warszawa, a następnie w latach pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu z Łazienkowskiej 3. Później w tej samej roli pracował w Wiśle Kraków (2007-2009), by w 2012 roku wrócić na Reymonta 22 w roli wiceprezesa. Od kwietnia 2013 do sierpnia 2014 roku był natomiast prezesem Białej Gwiazdy, ale musiał ustąpić ze stanowiska w wyniku konfliktu z kibicami. Od października 2014 roku jest prokurentem w Ruchu Chorzów.

ZOBACZ WIDEO Rzecznik PZPN: nigdy nie było i nie będzie naszej zgody na używanie rac (źródło TVP)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ekstraklasa.org
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×