Niespodziewana porażka Borussii Dortmund. Eintracht Frankfrut przetrwał napór BVB

W meczu 33. kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt niespodziewanie wygrał na własnym stadionie z Borussią Dortmund 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 14. minucie Stefan Aigner.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Ronald Wittek

Borussia Dortmund przed tym spotkaniem wciąż miała matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa Niemiec, lecz by je podtrzymać koniecznie musiała pokonać Eintracht Frankfurt oraz liczyć na porażkę Bayernu Monachium. Żadne z tych założeń nie zostało spełnione. Zgodnie z oczekiwaniami dortmundczycy ruszyli od pierwszego gwizdka do ataków, ale gospodarze szybko przejęli inicjatywę.

W 14. minucie Eintracht świętował zdobycie bramki. Po dograniu z prawego skrzydła Makoto Hasebe piłkę głową do siatki skierował Stefan Aigner. Była to jednocześnie ostatnia groźna akcja zespołu z Frankfurtu. Od tego czasu dominowała Borussia Dortmund, ale goście nie potrafili przedrzeć się przez mądrze grającą defensywę Eintrachtu.

Goście próbowali grać zarówno atakiem pozycyjnym, jak i wrzucać piłkę w pole karne, ale za każdym razem piłkę przechwytywali obrońcy gospodarzy albo łapał ją Lukas Hradecky. Mimo wielu ataków i dośrodkowań, do szatni przy prowadzeniu 1:0 schodzili zawodnicy z Frankfurtu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż atakowali goście, którzy na wszelkie sposoby próbowali znaleźć sposób na pokonanie Hradecky'ego. Z trybun stadionu we Frankfurcie niemal przez całą połowę słychać było przeraźliwe gwizdy - był to znak, że wciąż przy piłce znajdują się dortmundczycy.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie i to gospodarze mogli świętować zwycięstwo. Borussia straciła szansę na mistrzowski tytuł, ale nawet wygrywając we Frankfurcie dortmundczycy nie mieliby szans na triumf w Bundeslidze.

W meczowej osiemnastce gości zabrakło Łukasza Piszczka.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
1:0 - Stefan Aigner 14'

Eintracht Frankfurt: Lukas Hradecky -  Yanny Regaesel, Marco Russ, David Abraham, Bastian Oczipka, Constant Djakpa - Stefan Aigner (85' Marc Stendera), Szabolcs Huszti, Makoto Hasebe, Aenis Ben-Hatira (58' Timothy Chandler) - Luc Castaignos (76' Luca Waldschmidt).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Erik Durm (46' Sokratis Papastathopoulos), Sven Bender, Mats Hummels (65' Gonzalo Castro) - Pierre-Emerick Aubameyang (65' Christian Pulisić), Henrich Mchitarjan, Nuri Sahin, Marcel Schmelzer - Shinji Kagawa, Marco Reus - Adrian Ramos.