Puchar Anglii: Rasiak postraszył Chelsea

W sobotę rozpoczęła się piąta runda Pucharu Anglii. W pierwszych czterech spotkaniach nie wyłoniono ani jednego zwycięzcy. Wszystkie mecze zakończyły się remisami. Na Vicarage Road do dalszej fazy awansowała Chelsea Londyn, pokonując Watford 3:1. 66 minut dla Szerszeni zagrał Grzegorz Rasiak.

Bartosz Zimkowski

Jako pierwsi na murawę wyszli piłkarze Swansea City oraz Fulham Londyn. Gospodarze to drugoligowcy, którzy są zaledwie tylko beniaminkiem w The Championship. Fulham z kolei ma kłopoty ze zwycięstwami na wyjeździe, ale teraz po pierwszej połowie prowadziło 1:0. W drugiej do pracy wzięli się gospodarze i już siedem minut po zmianie stron James Scotland doprowadził do wyrównania. Napastnik Swansea znajduje się ostatnio w wysokiej formie, ale więcej goli na tym stadionie już nie było.

Na Ewood Park zdecydowanym faworytem było Blackburn Rovers. Podopieczni Sama Allardyce'a mieli wyeliminować z rozgrywek Coventry City. Już w drugiej minucie Roque Santa Cruz zdobył bramkę dla Blackburn i wydawało się, że kolejne gole są już tylko formalnością. Jednak w drugiej połowie Coventry dwa razy pokonało Paula Robinsona. Dopiero w doliczonym czasie gry Christopher Samba doprowadził do wyrównania i sprawił, że rywalizacja zostanie przeniesiona na Ricoh Arena.

Jedynym sobotnim meczem, w którym zmierzyły się ze sobą zespoły z Premiership był pojedynek pomiędzy West Ham United, a Middlesbrough. Obie drużyny są w zupełnie innych dyspozycjach. Młoty wygrywają bardzo często, a z kolei Boro przegrywa wszystko co tylko może. Tym razem to jednak goście byli bliscy awansu, bowiem do 83. minuty prowadzili 1:0. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 - tak jak bitwa na Bramall Lane między Sheffield United, a Hull City.

W pierwszym składzie Watford zagrał Grzegorz Rasiak. Polski napastnik miał zdobyć bramkę przeciwko Chelsea Londyn. Był aktywny i dzielnie walczył z defensorami wicemistrzów Anglii, lecz boisko opuścił w 66. minucie. Zastąpił go reprezentant Węgier Tamas Priskin i 180 sekund po pojawieniu się na murawie zdobył bramkę. Chelsea rzuciła się do ataków i kwadrans przed końcem doprowadziła do wyrównania za sprawą Nicolasa Anelki. 120 sekund później Francuz ponownie pokonał golkipera Szerszeni i Chelsea już prowadziła. W 90. minucie gospodarze mieli świetną szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale kapitalną interwencją popisał się Petr Cech. The Blues szybko przeszli do ataku i klasycznego hattricka ustrzelił Anelka. Chelsea wygrała zatem 3:1 i awansowała do szóstej rundy.

Wyniki spotkań 5. rundy Pucharu Anglii:

Swansea City - Fulham Londyn 1:1 (0:1)
0:1 - Monk (sam.) 44'
1:1 - Scotland 52'

Blackburn Rovers - Coventry City 2:2 (1:0)

1:1 - Zayatte 34'

West Ham United - Middlesbrough 1:1 (0:1)

1:3 - Anelka 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)