Pogoń - Rozwój: Beniaminek na łopatkach

Podopieczni trenera Marcina Sasala uciekli spod topora. Piłkarze Pogoni Siedlce po świetnej pierwszej połowie pokonali Rozwój Katowice 2:0.

Jakub Artych

Na ławkę trenerską zespołu z Siedlec, po trzy meczowej pauzie wrócił Marcin Sasal, który został ukarany po pamiętnej konferencji prasowej po meczu Pogoń Siedlce - Miedź Legnica. Pod jego nieobecność pieczę nad zespołem sprawował Bartosz Tarachulski, który w trzech meczach zdobył zaledwie 3 punkty. Powrót Sasala okazał się bardzo efektowny.

Już na początku meczu piłkarze z Siedlec pokazali swoją wyższość. W 4. minucie nieporozumienie na linii Menzela i Wojciecha Pawłowskiego wykorzystał Daniel Gołębiewski, który wpakował piłkę do siatki. Kolejny cios gospodarze zadali 14 minut później. Konrad Wrzesiński wykorzystał błąd obrońców Rozwoju i strzałem lobem pokonał bezradnego Pawłowskiego.

Wspomniany bramkarz Rozwoju grał bardzo niepewnie. Jego nieporadność udzielała się defensorom beniaminka, którzy popełniali bardzo proste błędy. Piłkarze z Siedlec natomiast jeszcze w pierwszej połowie mogli podwyższyć swoje prowadzenie, jednak biało-niebieskim brakowało precyzji.

Co ciekawe, w środku pola mecz był wyrównany, ale postawa defensywy gości wołała o pomstę do nieba. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Już w 50. minucie rezerwowy Kamil Jonkisz starał się zaskoczyć Pawłowskiego. Jego strzał został jednak zablokowany. Chwilę później kapitalnie do strzału złożył się Daniel Gołębiewski, bramkarz Rozwoju popisał się jednak jeszcze lepszą interwencją.

Piłkarze z Katowic w drugiej połowie byli zepchnięci do głębokiej defensywy. Dopiero w 81. minucie groźny strzał oddał Adam Żak, jednak Rafał Misztal nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnował Rafał Augustyniak oraz Kamil Jonkisz. Ostatecznie Pogoń Siedlce zdobywa jak najbardziej zasłużone trzy punkty.

Pogoń Siedlce - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
1:0 - Daniel Gołębiewski 4'
2:0 - Konrad Wrzesiński 18'

Pogoń: Misztal - Wrzesiński, Zembrowski, Żytko, Chyła, Rybicki, Osoliński (42' Paczkowski), Augustyniak, Dmowski (71' Duda), Dzięgielewski (46' Jonkisz), Gołębiewski.

Rozwój: Pawłowski - Gonzalez, Menzel (38' Kopczyk), P. Gałecki, Winiarczyk (75' Żak), Wróbel, M. Gałecki, Nowak, Kozłowski (61' Jaroszek), Kun, Czerkas.

Żółte kartki: Zembrowski, Gołębiewski (Pogoń) oraz Czerkas, M. Gałecki (Rozwój)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Czy Pogoń Siedlce utrzyma się w I lidze?