Piotr Zieliński strzelił gola na zakończenie sezonu i cieszył się ze zwycięstwa nad Kamilem Glikiem

Empoli FC zakończyło sezon Serie A zwycięstwem 2:1 nad Torino FC i finiszowało na 11. miejscu w tabeli. Jedną z bramek w niedzielnym meczu strzelił polski pomocnik gospodarzy Piotr Zieliński.

Konrad Kostorz
FABIO MUZZI/PAP/EPA PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA / FABIO MUZZI/PAP/EPA

Kamil Glik wrócił do podstawowego składu Torino po dwóch meczach spędzonych na ławce rezerwowych. Możliwe, że był to jego ostatni występ dla Byków, ponieważ przed nowym sezonem ma zmienić barwy klubowe. W każdym razie po niedzielnym występie nie może być zadowolony, ponieważ jego zespół rozegrał przeciętne zawody i uległ słabszemu kadrowo Empoli.

Przed przerwą gola strzelił weteran Massimo Maccarone, który oddał kapitalny strzał z 20 metrów i piłka wpadła do bramki po odbiciu od słupka. Cały czas bardzo aktywny był Piotr Zieliński, który już w pierwszej połowie mocnym strzałem przetestował czujność Daniele Padellego. Pokonał bramkarza po zmianie stron - w 54. minucie dostał podanie od Riccardo Saponary, ruszył na bramkę i płaskim precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów podwyższył prowadzenie.

Dla Zielińskiego był to piąty gol w zakończonym i bardzo udanym dla młodego pomocnika sezonie. Polak niemal na pewno odejdzie z Empoli podobnie jak inne ważne postaci zespołu: trener Marco Giampaolo, podstawowy stoper Lorenzo Tonelli oraz pomocnicy Saponara i Leandro Paredes.

Azzurri zdołali utrzymać zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Straty zmniejszył strzałem głową Joel Obi, ale na więcej turyńczyków nie było stać. Końcówka meczu (obaj Polacy rozegrali po 90 minut) nie dostarczyła kibicom emocji, a zawodnikom we znaki dały się trudy sezonu. Ostatecznie Empoli finiszowało punkt przed Torino.

Empoli FC - Torino FC 2:1 (1:0)
1:0 - Maccarone 13'
2:0 - Zieliński 54'
2:1 - Obi 56'

Chievo Werona - Bologna FC 0:0

Genoa CFC - Atalanta Bergamo 1:2 (0:0) 0:1 - D'Alessandro 52' 1:1 - Pavoletti 58' 1:2 - Kurtić 82'