Arka - Chrobry: Arka uratowała remis

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Arka Gdynia długo przegrywała z Chrobrym Głogów. Gospodarze do remisu doprowadzili w końcówce, kiedy gola na 1:1 zdobył rezerwowy Rashid Yussuff.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatni mecz w I lidze gdynianie rozpoczęli fatalnie. W 1. minucie akcję przeprowadził Paweł Wojciechowski i podał do Łukasza Szczepaniaka, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola. Po stracie bramki Arka zagrała aktywniej w ofensywie, ale to Chrobry w 10. minucie mógł podwyższyć wynik. Wówczas uderzenie Dominika Kościelniaka przeszło tuż obok słupka.

Chwilę później wyrównać mógł Michał Marcjanik, ale głową uderzył obok słupka. Z kolei w 23. minucie Mateusz Szwoch nie trafił w bramkę w doskonałej sytuacji. Do końca pierwszej części więcej z gry mieli gdynianie, ale sporo do życzenia pozostawiała jakość ich uderzeń.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Atakowała Arka, ale niewiele z tego wynikało. Pod bramką gości rzadko dochodziło do spięć w polu karnym, a gdy tak się działo, wówczas pewnie interweniował Sławomir Janicki.

{"id":"","title":""}

Gdy wydawało się, że Arka przegra, gospodarze doprowadzili do remisu. W 85. minucie Rafał Siemaszko zagrał do Marcusa Viniciusa da Silvy, któremu nie wyszedł strzał. Do piłki doszedł Rashid Yussuff i trafił do bramki.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:1) 0:1 - Szczepaniak 1'

1:1 - Yussuff 85'

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinícius, Antoni Łukasiewicz (63' Yannick Kakoko), Michał Nalepa (46' Rafał Siemaszko), Mateusz Szwoch, Dariusz Formella - Gaston Sangoy (77' Rashid Yussuff). Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec, Karol Hodowany - Dominik Kościelniak (67' Bartosz Machaj), Mateusz Machaj (74' Wołodymyr Hudyma), Szymon Drewniak, Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski (86' Michał Bednarski). Żółte kartki:

Marcjanik, Sobieraj (Arka) oraz Gąsior, Szczepaniak (Chrobry).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: 11 503.