Wysoka porażka Drutex-Bytovii: "Mecz zaczął się najgorzej, jak mógł"

Piłkarze pierwszoligowej Drutex-Bytovii w ostatnim spotkaniu sezonu przegrali z PGE GKS-em Bełchatów aż 1:5. - To, co my wyprawialiśmy, jest kompletnie dla mnie niezrozumiałe - mówił po meczu Tomasz Kafarski, trener drużyny z Bytowa.

Artur Długosz
Tomasz Kafarski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Tomasz Kafarski

Drutex-Bytovia Bytów pierwszego gola straciła już w 2. minucie meczu. - To, co my wyprawialiśmy, jest kompletnie dla mnie niezrozumiałe. Mecz zaczął się najgorzej, jak mógł. Szybkie zejście kapitana Krzysztofa Bąka również nam nie pomogło. Z każdą minutą było coraz bardziej nerwowo. Mieliśmy swoje sytuacje i to dosyć sporo, ale jeśli traci się 5 bramek, to ciężko myśleć o pozytywnym wyniku. To, co było mocnym elementem gry, czyli organizacja i szczelna defensywa, zupełnie nie funkcjonowało - mówił po spotkaniu Tomasz Kafarski.

Zespół z Bytowa to spotkanie ostatecznie przegrał 1:5. - Nam nie pozostało nic innego, żeby godnie pożegnać się z kibicami. Skupiliśmy się nad strefą mentalną, żeby podnieść się po tym, co stało się w zeszłą niedzielę. Nie wyobrażaliśmy sobie, że możemy strzelić tyle bramek, bo podczas analizy widzieliśmy, że Drutex-Bytovia dobrze gra zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Zawodnicy starali się i walczyli. Ten wynik to jest w pewnym stopniu nagroda dla nich za ten trudny sezon - powiedział natomiast szkoleniowiec drużyny z Bełchatowa, Krystian Kierach.